18. Cykliczna Żyrafa – Łowicz

W niedzielę, 23 kwietnia wybraliśmy się na kolejną wycieczkę rowerową. Tym razem celem naszej wyprawy miał być Łowicz. Pogoda na ten dzień nie była obiecująca, pomimo tego wyruszyliśmy rano na zbiórkę i spotkaliśmy się w Żyrardowie. W gronie kilkunastoosobowym i w optymistycznych nastrojach ruszyliśmy w drogę. Nasza wycieczka prowadziła przez Sokule, Antoniew, Hipolitów i Bolimów. Tutaj spotkaliśmy kolejnych uczestników naszej wycieczki.

W trakcie jazdy na rowerze spotykały nas nagłe zmiany pogodowe: raz świeciło słońce, po chwili padał deszcz, później śnieg, przeplatany z porywistym wiatrem. I tak dookoła. Warunki były naprawdę niesprzyjające, stąd też jazdę przedzielaliśmy postojami aby przeczekać te gorsze chwile.

Do Łowicza dojechaliśmy przez Nieborów, Bobrowniki, Zielkowice. W Łowiczu spędziliśmy czas na rynku głównym oraz na trójkątnym rynku. Po odpoczynku w lokalnej pizzerii ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka rowerowa Żyrafa Żyrardów

Rynek w Łowiczu, fot. Mietek Kielak

Droga do Żyrardowa prowadziła nas przez Mysłaków, Bednary, Nieborów, Łasieczniki, Bolimów. Warunki nie co się uspokoiły, a wiatr wreszcie zaczął nam sprzyjać. Do Żyrardowa przyjechaliśmy na godzinę 18:30. Tego dnia przejechaliśmy łącznie 87 km. To była udana wycieczka, choć trudna. Warunki pogodowe dość skutecznie utrudniały nam komfortową jazdę na rowerze i dało się odczuć mocne zmęczenie. Pomimo tego jesteśmy zadowoleni, starczyło nam determinacji aby przejechać całą zaplanowaną trasę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za jazdę i wspólne spędzenie dnia. Do zobaczenia na kolejnych wycieczkach rowerowych! 🙂

Galeria zdjęć z wycieczki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *