Sztafeta maratońska – Ekiden 2015

W dniu 10 maja 2015 wzięliśmy udział w sztafecie maratońskiej Ekiden 2015. Idea biegu polega na udziale 6 osobowych drużyn, które łącznie mają do przebiegnięcia dystans maratonu. Pierwsza osoba na zmianie biegnie 7,195 km, dwie kolejne po 10 km, trzy ostatnie po 5 km. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Drużynę Żyrafy Żyrardów reprezentowali, kolejno: Jacek Mitrowski, Paweł Łęcki, Waldemar Matysiak, Maja Laskowska, Monika Chojnowska i Michał Matysiak.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Od lewej: Michał Matysiak, Jacek Mitrowski, Paweł Łęcki, Maja Laskowska, Monika Chojnowska. W sztafecie uczestniczył również, nieobecny na zdjęciu, Waldemar Matysiak.

Ze względu na duże zainteresowanie tą imprezą i bardzo wielu uczestników (ponad 800 zgłoszonych drużyn!), impreza została podzielona na trzy tury startujące w ciągu dwóch dni. Nasza drużyna startowała w II turze, od godz. 9:00 w Niedzielę. Pogoda tego dnia, już od samego rana nie rozpieszczała – lało niemiłosiernie. Na szczęście im bliżej startu, tym pogoda powoli się poprawiała.

Jest to już drugi nasz występ na tej sztafecie. Rok temu, w nieco innym składzie i w innym parku (Kępa Potocka) przebiegliśmy maraton w czasie 3:23:20. Tym razem biegaliśmy trochę wolniej – Nasz wynik to 3:32:58, co dało nam w sumie 381 miejsce na 770 sklasyfikowanych. Nie jest źle, tym bardziej, że nie napinaliśmy się zbytnio 🙂

Za rok pewnie także wystartujemy, może znowu w innym parku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *