Bieg Chełmońskiego 2016 – Podsumowanie

W minioną niedzielę, 19 czerwca przeprowadziliśmy III edycję Biegu Chełmońskiego w Radziejowicach. Bieg był kontynuacją serii zapoczątkowanej w 2014 roku z racji przypadającej setnej rocznicy śmierci wybitnego polskiego malarza Józefa Chełmońskiego. Tegoroczny bieg zorganizowaliśmy przy udziale Gminy Radziejowice oraz partnerów: Loft Studio, Sklep Biegacza, Hotel Afrodyta, Salomon, Suunto, pawelbiega.pl, Radio Victoria.

Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Żyrardowskiego Pan Wojciech Szustakiewicz.

Organizacja takiego biegu wymaga od nas kilka miesięcy wytężonej pracy. I to zarówno wiele tygodni przed biegiem, w dniu zawodów, ale również jeszcze wiele dni po zakończeniu biegu. Przede wszystkim jest to praca poświęcona dla uczestników biegu. To dla uczestników robimy ten bieg. Dla uczestników oddajemy nasz wolny czas, aby włożyć w bieg maksimum pracy, determinacji i pasji. Dopinanie wszystkich detali, gromadzenie dokumentacji, udoskonalanie programu imprezy, promocja i pozyskiwanie kolejnych partnerów było niezwykle czasochłonne, a dla nas priorytetem było jak najlepsze przeprowadzenie imprezy. Robimy ten bieg możliwie najlepiej, względem możliwości jakie nas otaczają.

W tegorocznej edycji trasy obydwu biegów prowadziły niezmiennie po tych samych okolicach. Zeszłoroczna trasa biegu głównego sprawdziła się i nie było potrzeby jej zmieniania. Przebiegała m.in. przez okolice lasu Radziejowickiego, Tartaku-Brzózki, zalewu Hamernia i oczywiście samych Radziejowic. Nawierzchnia zmienna alfaltowo-leśno-szutrowa wymagała dobrej techniki od wszystkich biegaczy i umiejętności dostosowania się do różnych warunków. Trasa biegu rodzinnego, lekko zmodyfikowana, prowadziła przez zabytkowy obszar pałacowo-parkowy w Radziejowicach. Dystans 1,1 km prowadził wokół pięknego stawu w samym centrum parku.

011

Po starcie biegu głównego

W biegu głównym wzięło łącznie udział 156 osób. Bieg główny rozpoczął się kilka minut po 12-tej. Start poprzedzony został rozgrzewką zorganizowaną przez przedstawicieli żyrardowskiego klubu Loft Studio. Warunki pogodowe tego dnia były upalne, temperatura dawała się mocno odczuć wszystkim zawodnikom. Po dwóch kilometrach zawodnicy zbiegli z ulic asfaltowych na ścieżki leśne. W tym momencie stawka biegaczy już dość znacząco się wyklarowała. Trójka zawodników na czele narzuciła mocne tempo i powiększała przewagę nad kolejnymi zawodnikami. Odcinek leśny dawał sporo cienia i wytchnienia od palącego słońca.

456

Punkt z wodą

457

Loft Studio zadbało o każdego spragnionego 🙂

Na 5,5 km znajdował się punkt z wodą. O właściwe nawodnienie zawodników zadbali przedstawiciele Loft Studio, którzy zaspokoili każdego spragnionego. Po wybiegnięciu z lasu, na 7 km na zawodników czekał podbieg przy zalewie – jeden z trudniejszych fragmentów biegu. 8 i 9 km prowadził po zmiennej nawierzchni szutrowo-asfaltowej na lekkich podbiegach. Ostatni kilometr biegu to już pełna prosta do mety.

016

013

Na metę jako pierwszy dobiegł Paweł Raczyński z czasem 34:45 minut. Drugi zawody ukończył Andrzej Wojtczak z Osuchowa, trzeci dobiegł Florian Pyszel z Mińska Mazowieckiego. Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Szewczykowska z Parzniewa z czasem 46:45 minut. Druga wśród kobiet była Monika Glonek-Sikora z Żyrardowa a trzecie miejsce na podium zajęła Aneta Sobieraj z Jaktorowa. Łącznie metę biegu głównego pokonało 154 uczestników. Ostatnia grupa uczestników przybiegła razem z żyrafą zamykającą bieg. O elektroniczny zapis czasu zadbała firma InesSport.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

012

Bieg rodzinny rozpoczął się kilkanaście minut po starcie biegu głównego. Grupa uczestników stanęła na starcie w okolicach zabytkowego mostu. Dystans 1,1 km stanowił możliwość uczestnictwa również dla tych najmłodszych. Uczestnicy stanęli na starcie podzieleni w grupy, co najmniej dwu-osobowe w skład których wchodził dorosły i dziecko. Trasa prowadziła parkowymi alejkami wokół stawu. Meta została wyznaczona przy popiersiu Józefa Chełmońskiego.

Najszybciej dystans 1,1 km pokonali Piotr i Mateusz Małeccy, drugie miejsce zajęli Marta i Tomasz Adamiak, na trzecim miejscu zawody ukończyli Dimitryj i Piotr Kuznienko.

015

Bieg rodzinny

Uczestnicy biegu rodzinnego w komplecie

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Gratulujemy wszystkim uczestnikom III Biegu Chełmońskiego. Wszyscy jesteście zwycięzcami, promując aktywny tryb życia i zachęcając do tego swoich bliskich i przyjaciół. Dziękujemy za Wasz udział i spędzenia tego dnia razem z nami.

Dziękujemy za współpracę i pomoc przy organizacji tego biegu: gminie Radziejowice, Loft Studio, Sklepowi Biegacza, Hotelowi Afrodyta w Radziejowicach, wszystkim partnerom i w szczególności wolontariuszom oraz przyjaciołom Stowarzyszenia.

en komentarz na temat “Bieg Chełmońskiego 2016 – Podsumowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *