Bieg Chełmońskiego – co warto wiedzieć?

Szanowni biegacze, uczestnicy Biegu Chełmońskiego! Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie nadchodzącym Biegiem Chełmońskiego, stąd też będzie nam niezwykle miło spotkać się z Wami w niedzielę 22 czerwca 2014 roku w malowniczych Radziejowicach. Oto co warto wiedzieć o samym biegu, jak też o tym co się będzie działo wokół niego.

Dojazd

Radziejowice położone są w woj. mazowieckim, pow. żyrardowski. Dojazd do Radziejowic jest bardzo komfortowy, głównie za sprawą drogi ekspresowej S8 (Wrocław – Warszawa – Białystok), blisko której położone są Radziejowice. Od strony centrum Warszawy Radziejowice oddalone są o 42 km, a od Rawy Mazowieckiej o 38 km. Jadąc drogą ekspresową S8 należy zjechać na węźle Radziejowice. Dokładna grafika poniżej:

dojazd

Inną możliwością dojazdu do Radziejowic – dla jadących z daleka – jest Autostrada A2 i zjazd na węźle Wiskitki w kierunku Mszczonowa.

Biuro zawodów

Biuro będzie zlokalizowane na terenie Gminnego Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach i czynne będzie w niedzielę od godz. 10:00 do 12:10. W GCK Powozownia znajdować się będą szatnie i depozyty dla uczestników biegu głównego i biegu rodzinnego. Dokładna lokalizacja biura zawodów poniżej:

biuro zawodów

Program zawodów

10:00-12:10 – Godziny działania Biura Zawodów
12:00 – Start biegu głównego na 10 km
12:15 – Start biegu rodzinnego na 1 km
14:00 – Uroczyste zakończenie imprezy

Trasy

Trasa biegu głównego na 10 km nie posiada atestu PZLA. Charakteryzuje się zmienną nawierzchnią (część trasy prowadzona jest po drogach utwardzonych – asfaltowych, część po ścieżkach leśnych) oraz lekkimi podbiegami. Z kolei trasa biegu rodzinnego przeprowadzona będzie na terenie zespołu parkowego wokół Pałacu w Radziejowicach. Trasy obu biegów będą oznaczone i zabezpieczone przez odpowiednie służby porządkowe i wolontariuszy. Trasy obu biegów przedstawiamy poniżej:

Trasa Biegu Głównego

Trasa Biegu Rodzinnego

Bieg główny

Biegniemy prawą stroną jezdni. Bieg główny odbędzie się przy częściowo ograniczonym ruchu kołowym. W miejscach niebezpiecznych (skrzyżowania z innymi drogami, ostre zakręty) należy zachować szczególną ostrożność. Wszyscy uczestnicy biegu głównego zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Na starcie prosimy ustawiać się w strefach wedle swoich możliwości – do 40 minut; 40-50 minut; powyżej 50 minut. Na trasie biegu głównego będzie jeden punkt z wodą na 6,5 km. Na mecie – otrzymają Państwo medal, wodę oraz przekąski.

Wokół Biegu Chełmońskiego

W dniu biegu o godz. 11:00 w GCK Powozownia (przy biurze zawodów) odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Józefie Chełmońskim, w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat słynnego polskiego malarza i wygrać atrakcyjne nagrody. Zorganizowane zostaną również atrakcje dla najmłodszych.

Po biegu ok. godz. 14:00 zapraszamy na dekorację i wręczanie nagród.

partnerzy1

Bieg Chełmońskiego organizowany jest w ramach całorocznych obchodów związanych z ogłoszeniem roku Józefa Chełmońskiego w powiecie żyrardowskim i gminie Radziejowice. Obchody związane są z 100 rocznicą śmierci wybitnego polskiego malarza, który przez wiele lat żył i tworzył w Kuklówce Zarzecznej, położonej na terenie radziejowickiej gminy. Organizatorem Biegu Chełmońskiego jest Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności oraz Powiat Żyrardowski we współpracy z Gminą Radziejowice i Gminnym Centrum Kultury Powozownia.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy – prosimy pisać na: kontakt@zyrafazyrardow.pl

Pozdrawiamy i do zobaczenia w Radziejowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *