Bieg Powstania Warszawskiego

Trójka naszych biegaczy wzięła udział w 23 edycji Biegu Powstania Warszawskiego w Warszawie. Jak sama nazwa wskazuje, impreza ta ma na celu upamiętnienie tragicznych zdarzeń, które wydarzyły się w Warszawie i okolicach w 1944 roku. Dzięki temu, że biegowi towarzyszy to niesamowite tło historyczne jego siła przyciągania jest olbrzymia i z roku na rok startuje coraz więcej chętnych. Bieg jest rozgrywany na dwóch dystansach: 5 km – w tym startowała Maja, oraz 10 km – w tym pobiegli Jacek i Marcin.

Środek lata nie jest może najlepszym momentem na szybkie i intensywne bieganie, na szczęście cała impreza rozpoczyna się ok. godz. 21:00, dzięki czemu upał aż tak nie doskwiera. Mimo wszystko było jednak gorąco! Daje to poniekąd dosyć realne wyobrażenie co musi czuć żołnierz walczący w podobnych warunkach, w pocie, upale i kurzu… Dziś na szczęście jedyne o co walczyliśmy, to jak najlepsze czasy, co poniekąd udało nam się uzyskać.

Maja ukończyła bieg z czasem 28:24, co dało jej 196 miejsce w końcowej klasyfikacji kobiet, natomiast w biegu na 10 km Jacek dobiegł do mety z czasem 48:33 jednocześnie bijąc swój rekord życiowy na tym dystansie i zajmując 936 miejsce w „generalce”,a Marcinowi udało się osiągnąć czas 1:05:33, co dało mu 3664 miejsce.

W ramach ciekawostki : na swoich dystansach wśród startujących żyrardowian Maja była 2 ,Jacek 3 ,a Marcin 14.

Bardziej szczegółowo swój start opisał Jacek na swoim blogu – www.yyaaccoo.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *