Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2015

 W dniu 1 marca 2015 r. Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. Żyrardów wraz z Urzędem Miasta Żyrardowa organizuje Bieg Tropem Wilczym. Żyrardowski bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Ogólnopolskim organizatorem imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO „TROPEM WILCZYM 2015” NA DYSTANSIE 5 KM

WYNIKI BIEGU PAMIĘCI „TROPEM WILCZYM 2015” NA DYSTANSIE 1963 METRÓW

PODSUMOWANIE

baner_ok2

W ramach wydarzenia odbędą się dwa biegi: na 1963 metry oraz na 5 km. Dystans 1963 metrów jest odwołaniem do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Limit na Bieg 5 km wynosi 150 osób, natomiast na bieg 1963 m wynosił będzie 75 osób. Udział w biegach organizowanych w ramach imprezy Bieg Tropem Wilczym w Żyrardowie wiązać się będzie z akceptacją Regulaminu Imprezy.

Pobierz Regulamin Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Żyrardowie

Załącznik nr 1. Oświadczenia Rodzica/Opiekuna


TRASY

Start zarówno Biegu Pamięci oraz Biegu Głównego odbędą się na ulicy Narutowicza, na wysokości Placu Jana Pawła II oraz kościoła parafii pw Matki Bożej Pocieszenia, a więc w bezpośredniej bliskości Biura Zawodów oraz sceny, z której prowadzona będzie impreza oraz rozgrzewka przed obydwoma biegami.

Trasy nie posiadają atestu PZLA. Prowadzą po obszarze miasta Żyrardowa głównie po utwardzonych ulicach, ale również ścieżkach leśnych. Trasy będą oznaczone i zabezpieczone przed ruchem drogowym. Szczegółowe informacje dotyczące trasy obydwu biegów przedstawiają grafiki zamieszczone w poniższych linkach:

Trasa Biegu Głównego (5 km)

Trasa Biegu Pamięci (1963 metry)


PROGRAM IMPREZY W DNIU 1 MARCA 2015

  • 12:00-13:45 Wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
  • 14:00 Start biegu pamięci na 1963 m
  • 14:40 Start biegu głównego na 5 km
  • 15:30 Uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie pucharów i nagród

15 minut przed rozpoczęciem Biegu Pamięci i Biegu Głównego przedstawiciele klubu West Site Fitness poprowadzą rozgrzewki przygotowujące do biegów.


ZAPISY NA BIEG GŁÓWNY – DYSTANS 5 KM (limit 150 osób):

1) Zapisz się na stronie: http://timepro.pl/form/2015011/

2) Wpłać opłatę startową w wysokości 15 zł. Dane do przelewu:

74 1140 2017 0000 4102 1306 3230
Stowarzyszenie Żyr.A.F.A.
Dolnośląska 8A
96-300 Żyrardów

Ważne: W tytule przelewu proszę podać imię, nazwisko i datę urodzenia, abyśmy mogli Cię zidentyfikować.

O dostaniu się na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń i opłacenie wpisowego.


ZAPISY NA BIEG PAMIĘCI – DYSTANS 1963 METRY (limit 75 osób):

1) Zapisy w dniu biegu w Biurze Zawodów od godz. 12-tej. Udział w biegu pamięci jest bezpłatny.

O dostaniu się na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.


BIURO ZAWODÓW

Biuro będzie zlokalizowane w budynku Centrum Kultury w Żyrardowie, mieszczącego się na Placu Jana Pawła II. Do dyspozycji uczestników obydwu biegów będą szatnie, depozyty oraz toalety wewnątrz budynku. Biuro rozpoczyna pracę w niedzielę od godz. 12:00 i prowadzi pracę do godziny 13:45. Prosimy o niespóźnianie się i terminowe odbieranie swojego pakietu startowego.

Pakiety startowe – wsród wielu upominków – będą zawierały przede wszystkim koszulki przedstawiające wybranych Żołnierzy Wyklętych. Będą to dwie postacie: Danuta Siedzikówna „Inka” lub mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”.

koszulki tropem wilczym

W pakiecie znajdą Państwo również numery startowe z wbudowanymi chipami. Numery startowe po zakończonym biegu będą do zwrotu. Na mecie na każdego biegacza i biegaczkę będzie czekał okazały medal, woda, przekąski oraz losowanie nagród.

medal22

Biegowi Tropem Wilczym towarzyszyć będą atrakcje towarzyszące m.in. pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz zbiórka publiczna, z której datki zostaną przeznaczone na budowę szkoły z polskim językiem nauczania w Łanowicach.

Wydarzenie odbędzie się w ramach miejskich obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Żyrardowie, a honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Żyrardowa – Pan Wojciech Jasiński.

Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym! Weź udział w żyrardowskim Biegu Tropem Wilczym!


PARTNERZY IMPREZY
1064Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzom Wyklętym otrzymają w pakiecie jednodniowe wejściówki do West Site Fitness Club.

Do dyspozycji otrzymacie: przestronna sala fitness (dużo różnych zajęć zorganizowanych z instruktorem), dwie strefy cardio, strefa treningu funkcjonalnego- WEST FIT, strefa ciężarów wolnych, strefa do rozciągania, przebieralnie z sanitariatami, kawiarenkę z kafejką internetową, parking dla klientów.

tushti joga

Wszyscy uczestnicy Biegu Pamięci oraz Biegu Głównego będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród, jakimi m.in. będą vouchery od żyrardowskiego klubu jogi Tushti Joga.

Wylosowane 4 osoby otrzymają jednorazowe, darmowe wejściówki na zajęcia z jogi i tym samym będą mieli okazję poznać tajniki i sekrety tkwiące w jodze oraz poznać wszystkie korzyści dla ciała i umysłu płynące z regularnego praktykowania jogi.


 

plakat wykleci internet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *