Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2016

W dniu 28 lutego 2016 r. Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. Żyrardów wraz z Urzędem Miasta Żyrardowa po raz drugi organizują bieg z serii „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO 5 km / WYNIKI BIEGU PAMIĘCI

PODSUMOWANIE

ZDJĘCIA: GALERIA 1, GALERIA 2, GALERIA 3

Żyrardowski bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Ogólnopolskim organizatorem imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja.

tropem wilczym żyrardów poziom_ok1

Pobierz:

Regulamin – „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ” w Żyrardowie

Oświadczenie o zdolności do udziału w Biegu

Załącznik nr 1. Oświadczenia Rodzica/Opiekuna

W Żyrardowie, w ramach projektu, proponujemy Państwu do wyboru dwa dystanse: Bieg główny na 5 km oraz Bieg pamięci na odcinku 1963 metrów.

Honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Żyrardowa Pan Wojciech Jasiński.


ZAPISY NA BIEG GŁÓWNY (dystans 5 km):

1) Zapisz się na stronie: http://timepro.pl/form/2016010/ | LISTA ZAPISANYCH UCZESTNIKÓW

2) Wpłać opłatę startową w wysokości 20 zł. Dane do przelewu:

74 1140 2017 0000 4102 1306 3230
Stowarzyszenie Żyr.A.F.A.
Dolnośląska 8A
96-300 Żyrardów

Ważne: W tytule przelewu proszę podać imię, nazwisko i datę urodzenia, abyśmy mogli Cię zidentyfikować. O dostaniu się na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń i opłacenie wpisowego.

Limit na Bieg 5 km wynosi 200 osób. W biegu mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu imprezy ukończyły 16 lat. Bieg główny odbędzie się przy częściowo ograniczonym ruchu kołowym. W trakcie biegu głównego należy biec prawą stroną jezdni, przy jej prawej krawędzi. Zabronione jest przekraczanie osi jezdni, tym bardziej wkraczanie na lewą stronę jezdni.

Bieg Główny zostanie poprzedzony rozgrzewką dla wszystkich uczestników, którą poprowadzą przedstawiciele żyrardowskiego klubu Fitness Tribe.


ZAPISY NA BIEG PAMIĘCI (dystans 1963 m):

1) Zapisy w dniu biegu w Biurze Zawodów w godz. 12:00-13:45. Udział w biegu pamięci jest bezpłatny.

Limit uczestników na Bieg Pamięci wynosi 80 osób. O dostaniu się na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Trasa biegu pamięci przebiega przez teren zabytkowej osady fabrycznej Miasta Żyrardowa, drogami o nawierzchni asfaltowej i brukowej. Dystans 1963 metrów jest odwołaniem do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.


PROGRAM IMPREZY W DNIU 28 LUTEGO 2016

  • 12:00-13:45 Wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów,
  • 14:00 Start biegu pamięci na 1963 m,
  • 14:30 Start biegu głównego na 5 km (kilka minut przed startem Biegu Głównego odbędzie się rozgrzewka poprowadzona przez przedstawicieli klubu Fitness Tribe),
  • 15:30 Uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie pucharów i losowanie nagród.

W trakcie trwania imprezy organizowana będzie publiczna zbiórka pieniędzy. Tematem przewodnim zbiórki będzie: „Pomnik Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu w latach 1932-33”. Wolontariusze ze strony organizatora wyposażeni będą w specjalne puszki oraz identyfikatory.

Uwaga! Poszukujemy Wolontariuszy do pomocy przy przeprowadzeniu imprezy oraz fotografów do robienia zdjęć podczas biegu. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu na adres mailowy: pawel_lecki1989@wp.pl

Zbiórka


BIURO ZAWODÓW

Biuro będzie zlokalizowane w budynku Centrum Kultury w Żyrardowie (zobacz lokalizację na mapie), mieszczącego się na Placu Jana Pawła II. Do dyspozycji uczestników obydwu biegów będą szatnie oraz toalety wewnątrz budynku.

Biuro rozpoczyna pracę w niedzielę od godz. 12:00 i prowadzi pracę do godziny 13:45. Prosimy o niespóźnianie się i terminowe odbieranie swojego pakietu startowego.

Pakiety startowe – wśród wielu upominków – będą zawierały przede wszystkim koszulki przedstawiające wybranych Żołnierzy Wyklętych. W pakiecie znajdą Państwo również numery startowe z wbudowanymi chipami. Numery startowe będą bezzwrotne.

Na mecie na każdego biegacza i biegaczkę będzie czekał okazały medal, woda mineralna, przekąski oraz losowanie nagród ufundowanych przez klub Fitness Tribe.

tw2016koszulki


TRASY

W ramach wydarzenia odbędą się dwa biegi: na 1963 metry oraz na 5 km.

Trasa Biegu Głównego (5 km)

Trasa Biegu Pamięci (1963 metry)

Start zarówno Biegu Pamięci oraz Biegu Głównego odbędą się na ulicy Narutowicza, na wysokości Placu Jana Pawła II oraz kościoła parafii pw Matki Bożej Pocieszenia, a więc w bezpośredniej bliskości Biura Zawodów oraz sceny, z której prowadzona będzie impreza oraz rozgrzewka przed obydwoma biegami (zobacz lokalizację na mapie).

Trasy nie posiadają atestu PZLA. Prowadzą po obszarze miasta Żyrardowa głównie po utwardzonych ulicach. Trasy będą prawidłowo oznaczone i zabezpieczone przed ruchem drogowym.


PARTNERZY IMPREZY

Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym! Weź udział w żyrardowskim Biegu Tropem Wilczym!

tropem wilczym2016