Biegówkowa Masa Krytyczna

Do wielu letnich sportów jakie uprawiają członkowie i sympatycy naszego stowarzyszenia dołączyła dziś kolejna, tym razem zimowa aktywność – bieganie na nartach. Okazją ku temu była Biegówkowa Masa Krytyczna – akcja zorganizowana centralnie przez TN Biegówki, a lokalnie za sprawą Jacka Mitrowskiego przez nasze stowarzyszenie.

biegowki2014

Biegówkowa Masa Krytyczna w ten sposób jednego dnia wyruszyła w 32 miejscach kraju. Wszędzie tam były organizowane biegi, zajęcia z instruktorem, zajęcia dla dzieci oraz inne formy aktywności – oczywiście związane z bieganiem na nartach.

Na Żyrardowskiej Masie Krytycznej stawiło się 8 biegaczy wspieranych przez całkiem liczne grono kibiców. Byli to zarówno doświadczeni biegacze, jak i zupełni nowicjusze. Pojawiła się też lokalna telewizja, która nakręciła króciutki materiał. Startowaliśmy ze skraju lasu przy skrzyżowaniu ulic Wypoczynkowej i Radziwiłłowskiej. Najmłodszy uczestnik naszego spotkania uczęszcza jeszcze do szkoły podstawowej natomiast górną granicę wieku wczoraj wyznaczyli Panowie – obaj rocznik 1960.

Pierwszą częścią Imprezy była wspólna rozgrzewka przygotowująca do biegania. Brali w niej udział wszyscy, z kibicami włącznie. Po takim krótkim, ale ważnym przygotowaniu wyruszyliśmy na trasę.

Trasa miała długość nieco ponad 7 kilometrów i prowadziła przez ścieżki lasu żyrardowskiego wzdłuż obwodnicy, aż do Działek. Tam trasa robiła małą pętlę i wracała na miejsce startu tą samą drogą.

Na mecie na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata i zapisy na losowanie. Każdy biegacz, który zostawił swoje dane na mecie zawodów będzie brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: czapek, skarpet, rękawiczek a główną nagrodą jest zestaw biegowy składający się z nart, wiązań, butów i kijów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *