Biegowy weekend

Kwiecień w kalendarzu biegacza jest miesiącem bogatym w zawody sportowe. Po przepracowanym okresie zimowym, przychodzi czas na sprawdzenie swojej kondycji fizycznej podczas zawodów. Oferta przygotowana przez Organizatorów biegów w całej Polsce – zwłaszcza w kwietniu – jest tak bogata i różnorodna, że z pewnością każdy biegacz może znaleźć coś w sam raz dla siebie. Członkowie naszego Stowarzyszenia nie próżnują i również wykorzystują okazję, by godnie reprezentować barwy „Żyrafy”. W miniony weekend (12-13 kwietnia) odbyły się m.in. zawody w Warszawie, Łodzi i Ojcowskim Parku Narodowym, w którym startowali nasi zawodnicy. Oto efekty.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie (relacja Grzegorza Klimiuka)

Już po raz kolejny członkowie Żyrafy Żyrardów pojawili się na imprezie biegowej. Tym razem zagościliśmy w Łódź, gdzie 13 kwietnia o godz. 9.00 miał miejsce start Łódź Maraton Dbam o zdrowie. Na metę dotarło 1638 biegaczy. Z dystansem maratońskim zmierzyli się m.in. Paweł i Grzesiek. Obydwaj zawodnicy ukończyli bieg z zadowoleniem. Warunki atmosferyczne były sprzyjające, 13 stopni z lekkim wiatrem. Na trasie było sporo dopingujących kibiców co dodawało skrzydeł. Oprócz biegu głównego dodatkowym dystansem było 10 km, które przebiegła Maja. Sezon maratoński 2014 członkowie Żyrafy Żyrardów mogą śmiało uznać za rozpoczęty.

Szczegółowe wyniki (wg czasu netto): dystans maratonu – Klimiuk Grzegorz 3:38:43 (538 miejsce w klasyfikacji generalnej) i Matysiak Paweł 3:51:01 (786 msc.). Dystans 10 km – Laskowska Maja 1:00:31 (1947 msc. na dystansie 10 km).

pawel_grzesiek

Od lewej: Paweł Matysiak, Grzegorz Klimiuk.

Maja z medalemMaja z medalem

Perły Małopolski – Ojcowski Park Narodowy

Z kolei bieg nie w wielkiej metropolii, lecz w malowniczych okolicznościach przyrody wybrał Jacek Mitrowski. „Perły Małopolski” to seria 5 biegów po Parkach Narodowych organizowanych na terenie województwa małopolskiego. Pierwszym z tegorocznych etapów był bieg po obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego ze startem i metą w miejscowości Skała. Wśród dostępnych dystansów Jacek wybrał półmaraton i ukończył go z bardzo dobrym czasem netto 1:48:55 (116 miejsce w klasyfikacji OPEN na 369 uczestników). Ojcowski Park Narodowy musiał zapewne dostarczać wielu wrażeń podczas biegu, lecz aby się o tym dobrze przekonać zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji z zawodów na blogu Jacka: http://mitrogliceryna.blogspot.com/2014/04/pery-maopolski-ojcowski-park-narodowy.html

IMAG1053_BURST001

Jacek na mecie biegu

Orlen Warsaw Marathon

Tego biegu nie trzeba nikomu przedstawiać. W tegorocznej edycji również wziął udział nasz przedstawiciel. Dla Adama Szczepańskiego występ w „Orlenie” był debiutem na dystansie maratonu. Smaku całemu startowi dodawał fakt, iż sama decyzja zawodnika o udziale w biegu nastąpiła spontanicznie, jeden dzień przed zawodami. Pomimo tego (albo dzięki temu) wszystko się udało, zdrowie dopisało i Adam osiągnął metę z czasem netto 4:05:26 (3195 miejsce w klasyfikacji generalnej na 5813 biegaczy). Gratulację! W następnym maratonie czekamy na złamanie 4 godzin 🙂

adam_s

Na zdjęciu: Adam Szczepański z medalem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *