12. Cykliczna Żyrafa – Bolimów

W dniu 7 listopada, wykorzystując jesienną aurę, postanowiliśmy wybrać się na kolejną wycieczkę rowerową. Celem naszej spontanicznej wycieczki były okolice Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, które jesienią prezentują się niezwykle malowniczo. Planowany dystans do przejechania, z racji krótkiego dnia, nie był zbyt długi i wyniósł 62 km.

Na zbiórce o godz. 9:00 stawiło się 10 osób, wśród których byli przedstawiciele Żyrardowa, Jaktorowa, Mszczonowa i Grodziska Mazowieckiego. Udział w wycieczce jak zwykle był otwarty dla każdego chętnego. Tego dnia to była dobra frekwencja, biorąc pod uwagę niekorzystną pogodę. Nam ona jednak nie przeszkadzała.

Jechaliśmy przez Działki, Miedniewice, Wolę Szydłowiecką, Bolimów. Tempo jazdy jak zawsze było dostosowane do wszystkich uczestników, ale jak nigdy było ono naprawdę niezłe. Widać trafili się sami mocni zawodnicy:) Jazdę przedzielaliśmy krótkimi postojami (Miedniewice, Bolimów) gdzie był czas na odpoczynek, regenerację i pożywienie. Dzięki kameralnej liczbie uczestników, wszyscy mogliśmy się dobrze poznać i już od samego startu w peletonie panowała bardzo dobra atmosfera.

Mijając Bolimów, w miejscowości Łasieczniki wjechaliśmy do Puszczy Bolimowskiej i tym samym rozpoczęła się część leśna naszej sympatycznej wycieczki. W tym czasie lekko skropił nas deszczyk, lecz dla uczestników nie było to większą przeszkodą. Pierwszy odcinek Puszczy był stosunkowo najtrudniejszy, wąska ścieżka i korzenie. Później było łatwiej, wjechaliśmy na główne ścieżki leśne, w tym m.in. na tzw. drogę łowicką.

Po przeskoczeniu drogi wojewódzkiej Bolimów-Skierniewice jechaliśmy m.in. przez Budy Grabskie, skierniewicką Rawkę i Bartniki. Tempo cały czas było zaskakująco dobre. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze, dzięki czemu jazda szła nam sprawnie. W ostatnim etapie wycieczki zaliczyliśmy Franciszków (postój), Jesionkę, Łubno i las żyrardowski. Na metę wycieczki, tj. przed tor kolarski zajechaliśmy kilka minut po godz. 15-tej.

Wycieczka okazała się niezwykle udana. Atmosfera w grupie okazała się wspaniała. Myślę, że wspólnie jechało nam się bardzo miło. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze spędzili ten czas. Wspólnie na rowerach pokonaliśmy 65 km. Był to bardzo aktywnie i sympatycznie spędzony dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *