9. Cykliczna Żyrafa – Bednary

W niedzielę, 9 sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Browaru Bednary, położonym w powiecie łowickim. Udział w wycieczce miał charakter otwarty, a tzn. że każdy chętny mógł wziąć w niej udział. W planie było pokonanie ok. 75 km w spokojnym tempie i z kilkoma przerwami, tak aby każdy mógł w pełni czerpać radość z samej jazdy. Tego dnia jechaliśmy razem z Klubem Turystyki Rowerowej Tandem Mszczonów.

W kameralnym gronie po godzinie 9-tej wyruszyliśmy z Żyrardowa. Tempo jazdy, jak zwykle na naszych wycieczkach, było rekreacyjne i dostosowane do wszystkich uczestników. W pierwszą stronę jechaliśmy przez Bolimowski Park Krajobrazowy licząc na lekkie schronienie przed promieniami słońca. A tego dnia było naprawdę gorąco, uff… Mijaliśmy m.in. Sokule, Budy Grabskie i Grabskie Sioło, dalej szlakami leśnymi, Nieborów i już prostą drogą do Bednar. Trasa przez puszczę bolimowską była niezwykle urokliwa i malownicza, a jazda rowerem po tych okolicach była samą przyjemnością. Trasa do Bednar zajęła nam ponad 3 godziny, wliczając w to kilka postojów na odpoczynek lub uzupełnienie prowiantu.

Na miejsce, tj. do Browaru Bednary dojechaliśmy ok. godziny 12:30. Na liczniku mieliśmy 41 km. Był to cel naszej wycieczki. Na miejscu, jak zwykle, zostaliśmy przywitani wspaniałą atmosferą i tamtejszym niepowtarzalnym klimatem. Była okazja do dłuższego relaksu, zwiedzenia lokalnego browaru, porozmawiania z jego właścicielem oraz zakupu, oczywiście na wynos do domu, wyrobów Browaru…

W drogę powrotną ruszyliśmy ok. godz. 14-tej. Trasa wiodła przez Bolimów, Miedniewice, Starowiskitki i dalej do Żyrardowa. Cały czas dopisywała nam dobra pogoda, było upalnie i momentami, aż zbyt duszno. Na szczęście wszyscy uczestnicy dali sobie świetnie radę. Podczas wycieczki dopisywała bardzo dobra atmosfera, dzięki czemu czas zleciał nam bardzo szybko i do Żyrardowa wróciliśmy po godz. 16-tej. Droga powrotna była krótsza i wyniosła 34 km. Łącznie w ramach wycieczki przejechaliśmy 75 km.

Była to już nie pierwsza nasza wycieczka do Browaru Bednary, lecz za każdym razem z przyjemnością tam wracamy. Wycieczkę należy uznać za udaną, był to aktywnie spędzony dzień oraz świetnie spożytkowany czas w dobrym towarzystwie. Wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy za wspólną jazdę, mamy nadzieję że się podobało.

Do zobaczenia na następnych wycieczkach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *