1. Cykliczna Żyrafa – okolice Rawki

Rajd „Cykliczna Żyr.A.F.A.” to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez nasze stowarzyszenie. Była trema i pewna obawa związana z tym czy ktokolwiek odważy się z nami wybrać na rajd szlakami Puszczy Bolimowskiej. Okazało się, że chętnych nie brakowało i na placu Jana Pawła, gdzie ulokowany był start rajdu zjawiło się 22 osób w różnym wieku i na różnym stopniu rowerowego wtajemniczenia. To nas bardzo cieszy!

Początkowy etap rajdu prowadził przez Sokule aż do rezerwatu Puszcza Mariańska – rezerwatu przyrody położonego najbliżej Żyrardowa. Urok popsuły nieco stada komarów otaczające uczestników przez co zamiast przyrody większość była skupiona na jak najszybszym przejechaniu tego odcinka. Za rezerwatem w Puszczy Mariańskiej odbył się pierwszy większy postój. Była to też okazja do uzupełnienia wody i prowiantu.

Następnie ruszyliśmy w stronę Radziwiłłowa i młynów na Rawce. Odwiedziliśmy najpierw ten w Samicach, a następnie ten na osiedlu Rawka. Na osiedlu też była okazja do kolejnych zakupów i chwili odpoczynku.

Następnie trasa prowadziła lasami do Bud Grabskich. Stamtąd mieliśmy już kierować się w stronę Żyrardowa. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze raz w sklepie tym razem we Franciszkowie i stamtąd peleton ruszył już bez przerw do Żyrardowa.

Na placu Jana Pawła II stawiliśmy się z powrotem około godziny 16:00. Przejechaliśmy 72 kilometry co było trochę ponad nasze pierwotne założenia, ale wszyscy dojechali w dobrych humorach. I właśnie te uśmiechnięte twarze na mecie są dla nas największym potwierdzeniem, że pierwszy rajd był wydarzeniem udanym.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne rajdy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *