I Bieg Chełmońskiego

W dniu 22 czerwca 2014 r. odbył się Bieg Chełmońskiego w Radziejowicach. Celem biegu było uczczenie roku Józefa Chełmońskiego w Powiecie Żyrardowskim oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Powiatu Żyrardowskiego. Impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny i w całości przeprowadzona została na terenie gminy Radziejowice, pow. żyrardowski, woj. mazowieckie.

Wyniki Biegu Głównego – 2014

Wyniki Biegu Rodzinnego – 2014

Podsumowanie Biegu Chełmońskiego 2014

Każdy kto chciał wziąć udział w Biegu Chełmońskiego mógł wybrać z pośród dwóch biegów, różniących się dystansem, trasą i obowiązkiem uiszczenia opłaty wpisowego. Do wyboru był bieg główny zorganizowany na dystansie 10 km, którego trasa była poprowadzona ulicami Radziejowic oraz okolicznymi ścieżkami leśnymi (patrz poniżej: Trasa Biegu Głównego). Udział w tym biegu wiązał się z opłatą wpisowego wynoszącą 10 zł. Drugim biegiem był bieg rodzinny na dystansie ok. 1 km. Udział w tym biegu był bezpłatny, a jego trasa prowadziła przez obszar malowniczego zespołu pałacowo-parkowego w Radziejowicach. Zachęcamy całe rodziny (minimum 2 osoby) do udziału w Biegu Rodzinnym. Dodatkowo w ramach imprezy towarzyszącej przeprowadzony został konkurs wiedzy o Józefie Chełmońskim, w którym każdy mógł wziąć udział!

TRASA BIEGU GŁÓWNEGO

TRASA BIEGU RODZINNEGO

Limit na Bieg Główny wynosi 150 osób. Limit na Bieg Rodzinny to 50 osób. Udział w biegach organizowanych w ramach imprezy Bieg Chełmońskiego wiązać się będzie z akceptacją poniższego Regulaminu, zachęcamy więc do jego uważnego przeczytania.

REGULAMIN BIEGU CHEŁMOŃSKIEGO

Program imprezy w dniu 22.06.2014:

– 10:00-12:10 – Godziny działania Biura Zawodów (zlokalizowane w GCK Powozownia w Radziejowicach)

– 12:00 – Start biegu głównego na 10 km

– 12:15 – Start biegu rodzinnego na 1 km

– 14:00 – Uroczyste zakończenie imprezy

partnerzy1

Organizatorem Biegu Chełmońskiego jest Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności oraz Powiat Żyrardowski we współpracy z Gminą Radziejowice i Gminnym Centrum Kultury Powozownia.

ulotka BC

23 komentarze na temat “I Bieg Chełmońskiego

  • Oczywiście, że można. Należy jednak pamiętać o dwóch sprawach (mówię o biegu głównym, bo w rodzinnym żadnych dodatkowych uwag nie ma). Pierwsza to limit czasu wynoszący 90 minut. Druga to trasa, która w dużej części (ok. 40%) wiedzie leśnymi ścieżkami. Niestety, nie zawsze są to twarde, ubite dukty. Gdzieniegdzie może być grząsko, zwłaszcza jeśli tuż przed biegiem popada. Ale to tak naprawdę drobiazgi i wierzę, że 22 czerwca spotkamy się na starcie. Pozdrawiam.

  • Podczas biegu pomiar czasu będzie robiony ręcznie. Pozwala na to kameralna liczba uczestników biegu głównego. Szczegóły odnośnie oznaczenia trasy podamy wkrótce. Proszę śledzić naszą stronę. Pozdrawiam.

   • Dziękuję za odpowiedź. Czyli wszystkim od sygnału startu, nie od przebiegnięcia linii startu? Dobrze rozumiem?

    A na stronę zaglądam, dziękuję 🙂

    • Zgadza się. Rozpoczęcie mierzenia czasu nastąpi dla wszystkich w tej samej chwili, czyli w momencie sygnału startu. A zatem warto być blisko linii startu 🙂

 1. Czy będą jakieś strefy czasowe typu 35min/40min itd?
  byłoby to zdecydowanym ułatwieniem dla szybszych biegaczy, którzy czasem muszą wymijać zawodników biegnących na czas +1h, którzy ustawiają się wcześniej, a czasem nawet biegną w większych grupkach i ciężko ich wyminąć…

  • Oczywiście będziemy się starali pogrupować wszystkich zawodników przed startem, tak aby zminimalizować zamieszanie o którym Pan napisał. Miejmy nadzieję, że każdy realnie oceni swoje siły 🙂

 2. Wczoraj przetestowałem tą trasę i jest mistrzowska. W jedną stronę jak zauważyliście jest z górki a w drugą pod górkę. Zatem opcja, która została przezz organizatorów wybrana jest znacznie korrzystniejsza 😉

  • Listy są już zamknięte. Może Pan jednak z własnej inicjatywy przyjechać na Bieg, jeżeli ktoś z zapisanych nie przyjedzie, wtedy można będzie porozmawiać (w Biurze Zawodów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *