2. Cykliczna Żyrafa – Puszcza Bolimowska

W piękną sierpniową niedzielę Żyrafa po raz drugi pojechała na rowerach w Puszczę Bolimowską. Rajd okazał się rekordowy bo na starcie rajdu na placu Jana Pawła II stawiło się blisko 40 osób. To drugie tyle co podczas pierwszej edycji. Dziękujemy!

Tym razem pojechaliśmy nieco krótszą trasę co podczas pierwszego rajdu. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był zalew Bolimowski. W drodze do niego rajd zatrzymał się także na chwilę przy Mauzoleum w Joachimowie Mogiłach gdzie znajduje się masowy grób żołnierzy niemieckich z I wojny światowej.

Okazją do kolejnej chwili wytchnienia był zalew Bolimowski gdzie spędziliśmy kilkanaście minut. Stamtąd urokliwą rzeczką wzdłuż starorzecza Rawki pojechaliśmy w stronę Rawki i głównego punktu naszej wyprawy – gajówki Prochowy Młynek.

W Prochowym Młynku zorganizowany był grill i poczęstunek. Zasiedliśmy pod drewnianą altaną i mogliśmy się częstować i odpocząć. Były gorące kiełbaski, był pieczony chleb, była herbata i kawa. Jednym słowem – na bogato. Było do tego stopnia sielsko, że zastanawialiśmy się czy rajd nie rozleniwi się zbytni i będzie chciał jechać dalej.

Na szczęście nie było tak źle. Kiedy wszyscy się posilili i odpoczęli pojechaliśmy dalej. Już bez dodatkowych postojów po południu zameldowaliśmy się z powrotem na placu Jana Pawła II.

To był bardzo udany rajd. Dziękujemy za tak liczne stawienie się na starcie i za sympatyczną atmosferę. Oczywiście, zapraszamy na kolejne nasze rajdy rowerowe!

O rajdzie możecie też przeczytać na blogach Jacka i Pawła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *