III letni spływ kajakowy Bzurą

W dniu 27 lipca Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności zorganizowało spływ kajakowy rzeką Bzurą. Pogoda tego dnia dopisywała, frekwencja również. Na zbiórce zlokalizowanej na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie stanęło 22 uczestników, mieszkańców Żyrardowa i okolic, m.in. Mszczonowa i Baranowa. Po wypełnieniu wszystkich obowiązkowych formalności i wyjaśnieniu szczegółów dotyczących wyprawy, cała grupa udała się w podróż do Plecewic (k. Sochaczewa).

To właśnie w Plecewicach, w tamtejszej Moto-przystani, wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w niezbędny sprzęt, tj. kajaki, wiosła i kapoki. Startem spływu była miejscowość Kozłów Biskupi, dokąd cała grupa została dowieziona specjalnymi busami. Po przegrupowaniu się w pary, założeniu obowiązkowych kapoków i zwodowaniu wszystkich kajaków można było rozpocząć spływ.

02

Trasa niedzielnego spływu prowadziła w całości po Bzurze, z metą wyznaczoną w Moto-przystani w Plecewicach. Dystans wynosił 16,5 km, a szacunkowy czas pokonania tego odcinka rzeki wynosił 3,5 godziny. Spływ prowadzony był bardzo sprawnie i szybko, uczestnicy bardzo dobrze radzili sobie ze specyfiką rzeki i trudnościami jakie niesie Bzura, która pomimo że wydaje się rzeką spokojną, kryje w sobie sporo niespodzianek, którymi są płycizny, kamienie i kawałki drzew wystające z rzeki.

Na ok. 7 km zrobiony został pierwszy postój, podczas którego każdy z uczestników mógł zjeść i trochę odpocząć. Był to zdecydowanie najdłuższy postój podczas tego spływu. Następny na ok. 13 km był już zdecydowanie krótszy i przede wszystkim związany z kłopotami jednej z naszej ekip, która miała kłopoty z kajakiem. Były problemy ze szczelnością, ale po udanych zabiegach kajak został doprowadzony do solidnego stanu i można było płynąć dalej w stronę Plecewic.

DSC07117

Dla wszystkich uczestników była to jednak świetna zabawa i bardzo dobrze spędzony czas. Dziękujemy wszystkim za udział. Dzięki szczęściu, niemałym umiejętnością i wzorowej współpracy wszystkich uczestników spływu obyło się bez większych trudności i kłopotów. Cały odcinek Bzury żyrardowska grupa pokonała w ponad 3 godziny. Spływ okazał się doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody. Stąd też III letni spływ Bzurą należy uznać za udany i nieostatni organizowany przez Stowarzyszenie „Żyrafa Żyrardów”.

Galeria zdjęć ze spływu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *