IV Bieg Chełmońskiego – Podsumowanie

27 sierpnia (niedziela) już po raz czwarty zorganizowaliśmy Bieg Chełmońskiego w Radziejowicach. Organizatorami imprezy było nasze Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. Żyrardów wraz z gminą Radziejowice. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta powiatu żyrardowskiego Pan Wojciech Szustakiewicz.

Przygotowanie imprezy na wysokim poziomie rokrocznie wymaga od nas wielomiesięcznej pracy. Pierwsze decyzje i działania zostały podjęte na wiele miesięcy przed biegiem. Mając doświadczenia i wnioski z minionych lat przystąpiliśmy do tegorocznej edycji z nowymi pomysłami i dużą determinacją. Potencjał biegu jest naprawdę spory i my staramy się jak najlepiej go wykorzystać. Mowa tu m.in. o przepięknych walorach lasu radziejowickiego, malowniczych okolicach Pałacu oraz artystycznym duchu imprezy wybitnego polskiego malarza, Józefa Chełmońskiego. Do tego wszystkiego staramy się utrzymać kameralny i rodzinny charakter tego biegu, tak aby nigdy nie stał się on typową i bezbarwną imprezą masową.

Trasy pozostały te same, wedle zasady: nie zmieniamy tego co jest już dobre. A trasa biegu głównego ma duży potencjał. Nie jest może najłatwiejsza, co więcej być może jest jedną z bardziej wymagających i atrakcyjnych tras zawodów biegowych w naszej bliskiej okolicy, ale pokonanie jej daje bardzo dużo satysfakcji i wrażeń. My uważamy to za atut.

Wydawanie pakietów zaczęliśmy już w sobotę w godz. 15-19 i kontynuowaliśmy je w niedzielę od godz. 8:00. Biuro zawodów tym razem zlokalizowane zostało w radziejowickim Gimnazjum im. E. hr Krasińskiego. Bieg rodzinny rozpoczął się o godz. 9:30 na terenie zabytkowego parku, tuż obok radziejowickiego Pałacu. Na starcie stanęło ok. 70 uczestników: dzieci i ich rodziców lub opiekunów. Trasa biegu wiodła alejkami parkowymi i wynosiła dystans ok. 1 km. Na mecie podstawą klasyfikacji drużyny był czas uzyskany przez ostatniego członka drużyny. Pierwsze miejsce zajęli: Marcin i Kuba Feder. Na drugim miejscu znaleźli się Michał Milbrandt i Maciej Pilis, a na trzecim miejscu zawody zakończyli Antoni i Michał Wyleziński.

Bieg Chełmońskiego

Bieg rodzinny

Bieg Chełmońskiego

Bieg rodzinny. Fot. Grodzisk Sport News

Kilka minut po zakończeniu biegu rodzinnego przystąpiliśmy do biegu głównego, na starcie którego w tym roku stanęło 175 uczestników. Po rozgrzewce przygotowanej przez ekipę żyrardowskiego klubu Loft Studio uczestnicy biegu stanęli na starcie i mogliśmy rozpocząć bieg. Warunki pogodowe były zmienne, początkowo pochmurno, w lesie rześko, by w drugiej części biegu słonecznie i parno. Z grupki biegaczy, którzy już na początku dyktowali mocne tempo pozostało czterech zawodników. Na mecie najszybszy okazał się Rafał Krzeszewski z Warszawy z czasem 36:11, drugi na mecie zameldował się Andrzej Miedziejewski z Pruszkowa (36:18), trzeci był Wojciech Frączek ze Skierniewic (36:50).

W klasyfikacji najszybszych kobiet zwyciężyła Tamara Mieloch z Podkowy Leśnej z czasem 43:00, druga na mecie była Dominika Sosnowska z Żyrardowa (43:10), trzecie miejsce przypadło Marcie Hagen z Grodziska Mazowieckiego (44:20). Najszybszym mieszkańcem gminy Radziejowice był Marek Pociech (czas na mecie 41:13), a najstarszym Jan Kocimski z Sochaczewa. Wszystkim uczestnikom należą się szczere gratulacje, za hart ducha i determinację. Na mecie na każdego czekał gliniany medal i jak co roku znalazł się na nim jeden z obrazów Józefa Chełmońskiego. W tym roku był to „Kozak na koniu”. Zobacz pełne wyniki biegu głównego.

Bieg Chełmońskiego

Start biegu głównego. Fot. Grodzisk Sport News

Bieg Chełmońskiego

Start biegu głównego. Fot. Grodzisk Sport News

Bieg Chełmońskiego

2 km biegu głównego

Po zakończonym biegu przenieśliśmy się za obiekt gminnego centrum Powozownia, gdzie na scenie odbyła się uroczystość podsumowania imprezy. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody z rąk Dyrektora Biegu Chełmońskiego Łukasza Orzeszyny, Prezesa stowarzyszenia Żyr.A.F.A. Żyrardów Jacka Mitrowskiego oraz Wójt gminy Radziejowice Urszuli Ciężkiej. Po nagrodzeniu zwycięzców odbyło się losowanie niespodzianek pośród wszystkich uczestników biegu głównego.

Bieg Chełmońskiego

Zwycięzcy IV Biegu Chełmońskiego

Bieg Chełmońskiego

Dekoracja najszybszych kobiet IV edycji Biegu Chełmońskiego

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w biegu rodzinnym i biegu głównym. Przede wszystkim dziękujemy też członkom naszego stowarzyszenia za włożoną pracę i poświęcony czas, a także wolontariuszom (Wasze wsparcie było nieocenione), gminie Radziejowice (za pomoc i ufundowanie nagród), Pani wójt Urszuli Ciężkiej, Wioletcie Micewicz, OSP Radziejowice, sponsorom oraz wszystkim partnerom imprezy za pomoc w organizacji biegu.

Pozdrawiamy

Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności

Galerie zdjęć z biegu:
Bieg rodzinny 1
Bieg rodzinny 2
Bieg główny 1
Bieg główny 2
Bieg główny 3
Dekoracja zwycięzców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *