Krakowskie zakończenie sezonu biegowego

W przedostatnią sobotę października po raz pierwszy w koronie półmaratonów polskich można było wziąć udział w PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Już sama trasa drugiej edycji biegu mogła skłaniać do jej przebiegnięcia, choć różniła się od tej poprzedniego roku i była dosyć wymagająca. Start był umieszczony pod Tauron Areną –  największą halą widowiskowo-sportową w Polsce. Po godz. 11 wystartowało ponad 6500 osób (blisko 5800 osób startujących w półmaratonie i ok. 750 osób biegnących w krakowskiej piątce). W biegu zwiedziłem m. in. Błonia krakowskie, Rynek oraz bulwary wiślane i Wawel. Iście królewskie emocje można było poczuć przebiegając przez metę umieszczoną w centrum Tauron Areny przy świetle reflektorów skierowanych na ostatnie metry biegu. Choć trasa miała sporo podbiegów i zbiegów to mimo wszystko przy sprzyjającej pogodzie umożliwiała bicie życiówek. Warto zaznaczyć, że w biegu na 5 km drugie miejsce po sprinterskim finiszu o setne sekundy za reprezentantem Ukrainy zajął reprezentant Polski Yared Shegumo, a zwycięzca półmaratonu Elvis Kipkoech ustanowił swój rekord życiowy 1:02.45. Wśród zawodników, którzy ukończyli bieg, na 460 miejscu z czasem 01:30:34 zameldował się członek „Żyrafy” Paweł Łęcki.

Przy okazji krakowskiego święta biegania odbyła się próba pobicia rekordu Guinessa w konkurencji „Największa miska makaronu”, która zakończyła się sukcesem. Jak wiemy makaron nieodłącznie związany jest z bieganiem długodystansowym.

2-cracovia-polmaratonOrganizatorzy liczą, że PZU Cracovia Półmaraton Królewski ma szansę już w przyszłym roku stać się kolejnym biegiem, w którym może pobiec ponad 10 tys. osób. Patrząc na walory turystyczne miasta Krakowa, warto w przyszłym roku wybrać się na któryś z krakowskich biegów. W 2016 roku odbędą się m.in.: 13 Półmaraton Marzanny – 20 marca 2016 r., 15. PZU Cracovia Maraton – 15 maja, 10. PZU Bieg Trzech Kopców – 2 października, a 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – 16 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *