8. Cykliczna Żyrafa – Budy Grabskie

W dniu 16 maja zorganizowaliśmy kolejną edycję rajdu pt. Cykliczna Żyr.A.F.A. Była to już 8 odsłona tej popularnej serii. Jak zwykle udział w rajdzie był otwarty dla każdego, jak zwykle pogoda dopisała i jak zwykle na trasie czekało na nas sporo przygód i duża moc aktywności.

Na starcie o godz. 10:00 frekwencja dopisała. Wśród uczestników było sporo nowych twarzy jak i już osoby odwiedzające nasz rajd po raz kolejny. Wśród przeważającej liczby żyrardowian, byli również przedstawiciele ze Skierniewic, Radziejowic, Jaktorowa, a także zaprzyjaźnione kluby z okolic: KTR Tandem Mszczonów oraz Sochaczewscy Rowerzyści i Rowerzystki & Crazy Cyclist. Po przejściu wszystkich formalności można było przejść do meritum sprawy, czyli do jazdy.

SAM_7800AA

Tym razem kierunkiem naszej wyprawy były okolice powiatu skierniewickiego. Trasa przebiegała przez m.in. miejscowości Jeruzal, Doleck, Trzcianna, Kamion, Budy Grabskie oraz przez tereny Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Okolice te charakteryzowały się zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Były lekkie ale długie podjazdy, były też bardzo sympatyczne zjazdy, zwłaszcza ten w okolicy Jeruzalu. Nawierzchnia również nie pozwalała się nudzić: był asfalt, szuter, trochę kamieni, a w lesie sypki piach i kilka kałuż po wcześniejszych opadach deszczu. Było więc niemal wszystko. Bardziej doświadczeni rowerzyści nie mieli tutaj większych kłopotów, toteż jako organizatorzy staraliśmy się głównie pilnować i pomagać osobom mniej wprawionym. Myślę, że się udało. Wszyscy cało i zdrowo dojeżdżali do kolejnych punktów naszej wspólnej trasy.

Tempo jazdy było spokojne, choć przy takiej ładnej pogodzie, która panowała tego dnia, nogi same aż się rwały do przyśpieszenia. Jako organizatorzy staraliśmy się jednak te zapędy ograniczać. Jechaliśmy razem i musieliśmy trzymać się razem. Na czas rajdu staliśmy się jedną drużyną. Stąd też pomagaliśmy wszystkim potrzebującym i jadąc w mniejszych grupach pokonywaliśmy kolejne kilometry. Na trasie jak zwykle było sporo pracy: jadące samochody, zwierzęta „kibicujące” nam na trasie, pociągi jadące akurat w tym czasie co my i inne przygody wymagały od wszystkich uczestników sporej koncentracji. Najważniejsze było dla nas zachowanie bezpieczeństwa i to się udało w 100%.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Głównym postojem, ale nie jedynym, były Budy Grabskie i ośrodek Grabskie Sioło. Tutaj należycie odpoczęliśmy i zregenerowaliśmy swoje siły do dalszej jazdy. Był czas na dobre jedzenie, rozmowy, wymianę wrażeń n.t trasy oraz planowanie kolejnych wypraw i wycieczek rowerowych. Do Żyrardowa wróciliśmy po godz. 16-tej. Cały przejazd należy zaliczyć do udanych, było to udany dzień i bardzo aktywnie spędzony czas.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze spędzili ten czas z Nami 🙂 Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, Wasz udział jest jak zawsze nieoceniony, bo bez Was nie byłoby tego rajdu. Do zobaczenia następnym razem.

Galeria zdjęć – część 1

Galeria zdjęć – część 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *