PKO Bieg Charytatywny

W sobotę, 17 września członkowie Żyr.A.F.A Żyrardów wzięli udział w II edycji PKO Biegu Charytatywnego w Warszawie.

Cel biegu był szczytny. Aktywność biegaczy biorących udział w Biegu została przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota miała zostać przekazana przez Fundację PKO Banku Polskiego na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w województwach, w których odbył się Bieg. Tutaj matematyka była prosta, jedno przebiegnięte okrążenie przez biegacza oznaczało jeden obiad dla dziecka.

Bieg miał formę sztafety a okrążenia wytyczone zostały na 400-metrowej tartanowej bieżni. Na bieganie wszyscy mieli limit jednej godziny. Każda drużyna składała się z 5 osób. Żyrardowską Żyrafę reprezentowali: Marcin, Łukasz, Paweł, Waldemar i Paweł.

Bieg jednocześnie odbywał się w 12 miastach w Polsce. Drużyna Żyrafy wystartowała w Warszawie, gdzie bieg odbył się na obiekcie AWF. Warunki do biegania były bardzo dobre, forma również :) W ciągu regulaminowej godziny nasi biegacze pokonali 41 okrążeń na bieżni lekkoatletycznej. Dało to 8 wynik OPEN w Warszawie (na 74 startujące ekipy) oraz 5 miejsce w kategorii sztafet męskich. Wow! Gratulacje.

W łącznym rozrachunku, wliczając wszystkie biegi z 12 miast, biegacze pokonali tego dnia ponad 30 tysięcy okrążeń co jest wynikiem świetnym. Po raz kolejny okazało się, że można świetnie połączyć przyjemne z pożytecznym. A jeśli swoim bieganiem można pomóc innym osobom, to jest to bardzo udana inicjatywa.

Będziemy bardzo miło wspominać ten bieg. Zarówno ze względu na jego formułę, szczytny cel, ale również nasze osobiste wyniki, które okazały się bardzo konkurencyjne w stosunku do całej stawki startującej w Warszawie.