Podsumowanie roku 2017

Rok 2017 powoli się kończy. Nadchodzi czas podsumowań. Dlatego też i my, w naszym Stowarzyszeniu jak co roku dokonujemy małej analizy tego co zrobiliśmy. Zapraszamy do przeglądu naszej działalności z już kończącego się roku.

W lutym, już po raz trzeci, zorganizowaliśmy w Żyrardowie Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzom Wyklętym. Tego samego dnia w ponad 100 miastach w Polsce, jak i poza granicami kraju odbywały się imprezy biegowe upamiętniające czyny polskich niezłomnych żołnierzy. Generalnym organizatorem projektu była Fundacja Wolność i Demokracja. Patronat honorowy nad imprezą w Żyrardowie objął Pan Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński. Celem biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. My w Żyrardowie przygotowaliśmy dla uczestników do wyboru dwa dystanse. Pierwszy to 5 kilometrów, drugi 1963 metry. Zawody te tradycyjnie już odbyły się w okolicach zabytkowego centrum Żyrardowa. Trzecia edycja biegu okazała się rekordowa pod względem frekwencji, łącznie w obu biegach wzięło udział ok. 290 uczestników. Impreza pomimo niesprzyjającej pogody okazała się bardzo udana i zyskała pozytywne opinie wśród uczestników. Zobacz więcej informacji o tym wydarzeniu.

tropem wilczym Żyrardów

Bieg Tropem Wilczym – Żyrardów 2017

Bieg Tropem Wilczym -  Żyrardów 2017

Bieg Tropem Wilczym – Żyrardów 2017

Drugim biegiem zorganizowanym przez nasze Stowarzyszenie w 2017 roku był Bieg Chełmońskiego w Radziejowicach. Partnerem przy organizacji tego biegu była gmina Radziejowice. W tym roku zmieniliśmy datę rozgrywania tej imprezy, zamiast czerwca wybraliśmy sierpień. Zmiana ta została przyjęta pozytywnie. IV edycja biegu składała się tradycyjnie z biegu głównego na dystansie 10 km oraz bieg rodzinnego na 1 km. Trasa biegu głównego prowadziła po malowniczych ścieżkach lasu radziejowickiego, z kolei trasa biegu rodzinnego prowadziła po urokliwym parku nieopodal pałacu. Różnorodność dystansów pozwoliła na udział w biegach zarówno dorosłym jak i dzieciom wraz z opiekunami. Łącznie w tegorocznej edycji bieg ukończyło ponad 250 osób, co oznacza wzrost względem poprzednich edycji. Cieszy nas zainteresowanie biegaczy tym biegiem, co nas motywuje do dalszej pracy. Potencjał biegu jest naprawdę spory i my staramy się jak najlepiej go wykorzystać. Mowa tu m.in. o przepięknych walorach lasu radziejowickiego, malowniczych okolicach Pałacu oraz artystycznym duchu imprezy wybitnego polskiego malarza, Józefa Chełmońskiego. Do tego wszystkiego staramy się utrzymać kameralny i rodzinny charakter tego biegu, tak aby nigdy nie stał się on typową i bezbarwną imprezą masową. Zobacz więcej informacji o tym wydarzeniu.

Bieg Chełmońskiego - bieg główny

IV Bieg Chełmońskiego – bieg główny

Bieg Chełmońskiego - bieg rodzinny

IV Bieg Chełmońskiego – bieg rodzinny

Bieg Chełmońskiego - bieg rodzinny

IV Bieg Chełmońskiego – bieg rodzinny

Oprócz biegania stale zachęcamy do innej aktywności fizycznej, jaką jest jazda na rowerze. Począwszy od marca do października aktywnie przemierzamy ścieżki rowerowe naszej okolicy, jak i dalszych regionów. Zakres możliwości jest bardzo duży. W minionym roku wzięliśmy udział w wielu wycieczkach rowerowych, których celem była promocja jazdy na rowerze oraz poznanie walorów krajoznawczych i turystycznych regionu. Zwiedziliśmy m.in. Rogów i znajdujący się tam ogród Arboretum, Lipce Reymontowskie wraz z muzeum Władysława Reymonta, Iłów, Sanniki (muzeum im. Fryderyka Chopina), Łowicz, Wyszogród, Kampinoski Park Narodowy, Górę Kalwarię, zamek w Czersku, Walewice (Mistrzostwa województwa łódzkiego w jeździectwie konnym oraz doroczne obchody Walk nad Bzurą), Błonie, Bolimów, Gród na Białynie w miejscowości Nowy Białynin. Uczestniczyliśmy m.in. w rajdach rodzinnych w Sochaczewie (rajd rowerowy im. Tadeusza Krawczyka) i Skierniewicach (rajd Pieczonego Ziemniaka, rajd Konwalia).

Wycieczka rowerowa do Skierniewic

Wycieczka rowerowa do Skierniewic

Wycieczka rowerowa do Walewic

Wycieczka rowerowa do Walewic

Wycieczka rowerowa do Łowicza

Wycieczka rowerowa do Łowicza

Ponadto nasi członkowie w 2017 roku brali stały udział w wielu imprezach sportowych organizowanych na terenie całej Polski, reprezentując Żyrardów i promując aktywne formy spędzania czasu. Biegaliśmy w półmaratonach, maratonach, biegach ulicznych i parkrunach, jeździliśmy na rowerze w rajdach rodzinnych, chodziliśmy nordic-walking, reprezentując Stowarzyszenie na wielu frontach.

zyrafa_team2017

Członkowie i sympatycy ŻyrAFA Żyrardów

Miniony rok kończymy z satysfakcją. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólne przeżywanie razem z nami tych sportowych chwil. Zebrane doświadczenia napełniają nas pozytywną energią i motywują do dalszej pracy w 2018 roku. Dlatego też, mamy nadzieję, że nowy rok będzie co najmniej tak dobry jak ten, właśnie kończący się 🙂

Do zobaczenia na sportowych ścieżkach!

Żyrardowscy Amatorzy Fizycznej Aktywności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *