Półmaraton w Tarczynie

Z okazji 660-lecia Tarczyna zorganizowano „Owocobranie”, którego głównym punktem programu był 3 Sante Tarczyn Półmaraton. Impreza z roku na rok się rozkręca, a przy tym należy zauważyć, że jest zorganizowana wyśmienicie. W tym roku atmosfera jabłkowego miasteczka zwabiła do siebie trzy Żyrafy – Maję, Kasię oraz Jacka.

Deszczowy wrześniowy poranek nie zwiastował zbyt dobrych warunków do biegania, jednak na miejscu pogoda się poprawiła i zawody odbyły się w sprzyjających warunkach. Trasa była oznaczona bardzo profesjonalnie (atest PZLA) i dosyć malownicza – przebiegliśmy część miasteczka, spory fragment lasem, zahaczyliśmy o okoliczne sady, a końcówka zafundowała nam nieco podbiegów. Na punktach odżywczych wolontariusze dwoili się i troili, aby każdemu zapewnić kubek z wodą lub izotonikiem oraz słodką przekąskę. Miło było patrzeć jak się starają. Meta była zlokalizowana w bocznej dosyć wąskiej uliczce, dzięki czemu doping na ostatnich metrach był świetny, a spiker w miarę możliwości zapowiadał „gościa” mijającego jej linię.

Z trasą najszybciej uporał się Jacek, który z czasem 1:44:38 pojawił się na mecie jako 257 na 658 startujących i ustanowił swój nowy rekord życiowy. Dziewczyny większą część trasy pokonały razem i dopiero na ostatnim kilometrze nieco się rozerwały, jednak na metę wpadły zaraz po sobie – Kasia z czasem 2:08:03, a Maja 2:08:08, co dało im odpowiednio 577 i 578 miejsce w klasyfikacji generalnej (wśród kobiet 84 i 85).

Udział możemy więc uznać za udany i na pewno z czystym sumieniem możemy polecić ten półmaraton osobom, które jeszcze w nim nie biegły. W pakiecie prócz dosyć ładnej koszulki dostaliśmy także pyszny sok, a wszechobecne jabłka można było zajadać do woli 🙂 Na mecie na wszystkich, którzy ukończyli bieg czekały również medale – oczywiście w kształcie jabłka.

Wrażenia z biegu opisał też Jacek na swoim blogu – http://yyaaccoo.blogspot.com/2013/09/jabkowe-miasteczko.html

en komentarz na temat “Półmaraton w Tarczynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *