Rowerowe powitanie wiosny 2017

W niedzielę, 19 marca wybraliśmy się na wycieczkę rowerową aby przywitać wiosnę. Wycieczka tego typu staje się już powoli naszą tradycją, bowiem już od 4 lat witamy wiosnę aktywnie i na rowerach. Jak co roku spotykamy się wtedy z rowerzystami z okolicznych miast, m.in. Mszczonowa, Sochaczewa, Skierniewic i Grodziska Mazowieckiego aby wspólnie odgonić zimę i powitać nadchodzącą wiosnę.

Plan w tym roku był standardowy, trasa ok. 55 km, topienie marzanny oraz wizyta w Grodzie na Białynie. W tym celu spotkaliśmy się o godz. 10-tej przy torze kolarskim. Pogoda tego dnia nie zachwycała, wiał silny wiatr, który skutecznie przeszkadzał w komfortowej jeździe na rowerze. Pomimo takich warunków frekwencja dopisała całkiem ładnie. Kilka minut po 10-tej ruszyliśmy w drogę. Jechało się ciężko. Z przerwami, ale dojechaliśmy do Czerwonej Niwy, kolejnego punktu naszej wycieczki. Dojechaliśmy tam z lekkim opóźnieniem, co przy panujących warunkach było zrozumiałe. Przy tamtejszym sklepie, miejscu prawie legendarnym, czekali już koledzy i koleżanki z Sochaczewa i Skierniewic. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą część naszej wyprawy.

Powitanie wiosny 2017

Dalsza trasa prowadziła nas przez miejscowości Kurdwanów, Borzymówka i Wikcinek, po czym dojechaliśmy do mostu na rzece Sucha. Tutaj symbolicznie odgoniliśmy zimę poprzez utopienie marzanny. W tym roku przygotowanie marzanny wzięli na siebie rowerzyści i rowerzystki ze Skierniewic. Trzeba przyznać, że wyszła im bardzo ładna marzanna i każdy chciał mieć z nią zdjęcie. Po wszystkich obrzędach i sesji zdjęciowej marzanna została utopiona, czyli zima ostatecznie została pożegnana 🙂

Powitanie wiosny 2017

Powitanie wiosny 2017

Po utopieniu marzanny skierowaliśmy się do Grodu na Białynie w miejscowości Nowy Białynin, gdzie przygotowany został dla nas poczęstunek. Był to zarazem nasz główny odpoczynek na trasie. Właściciele Grodu przygotowali dla nas m.in. gorące kiełbaski, żurek oraz inne lokalne specjały. Był to czas bardzo mile spędzony.

Ok. godz. 15 nadszedł czas na powrót. Po pożegnaniu się z rowerzystami z Sochaczewa i Skierniewic, naszą grupą skierowaliśmy się na Żyrardów. Trasa prowadziła nas przez Roztropną, Czerwoną Niwę, Guzów i Starowiskitki. Powrót jechaliśmy przy zdecydowanie bardziej sprzyjającym wietrze, dlatego też jechało się szybciej i przyjemniej.

Powitanie wiosny 2017

Do Żyrardowa przyjechaliśmy na godz. 17, pokonując łącznie ok. 55 km. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w wycieczce rowerowej, wasza obecność była nieoceniona. Wycieczka okazała się bardzo mile spędzonym czasem, pomimo nieprzychylnej pogody, zrealizowaliśmy cały plan włącznie z utopieniem marzanny, jak i wizytą w Grodzie na Białynie.

Do zobaczenia 🙂

Więcej zdjęć:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *