PZU Trasa Zdrowia

plakat pzu tz24Żyrardów znalazł się w gronie 30 gmin, w których w 2015 roku wybudowano PZU Trasę Zdrowia. W Parku Procnera wykonane zostały intensywne prace porządkowe oraz zainstalowano urządzenia do ćwiczeń, co umożliwiło korzystanie z nowego terenu rekreacyjnego.

Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności w okresie sierpień 2015 – grudzień 2015 było operatorem animacyjnym żyrardowskiego obiektu i prowadziło zajęcia z wykorzystaniem urządzeń rekreacyjnych.

Na żyrardowskiej trasie zdrowia, od początku jej otwarcia, prowadzone były różnego rodzaju zajęcia, z których duża część miała charakter stały. Stowarzyszenie Żyrafa Żyrardów prowadziło zajęcia z zakresu: biegania, nordic-walking i fitness. Zajęcia były dostosowane do osób o różnych umiejętnościach i zaawansowaniu sportowym.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przypominamy, że z kompleksu PZU Trasy Zdrowia można korzystać nieprzerwanie i co najważniejsze – za darmo!

Zdjęcia z PZU Trasy Zdrowia w Żyrardowie

Lokalizacja PZU Trasy Zdrowia w Żyrardowie

PZU Trasa Zdrowia mieści się w Parku Procnera przy zbiegu ulic Ogińskiego i Procnera we wschodniej części Żyrardowa. Jest to obszar leśno-parkowy, idealny do tego typu zagospodarowania. Trasa ma długość 2 km, wzdłuż której zlokalizowanych jest 10 różnych przyrządów do ćwiczeń.

16

Czym właściwie są PZU Trasy Zdrowia?

PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks rekreacyjno-sportowy, którego głównym elementem jest oznakowana i zabezpieczona ścieżka służąca do wszelakich form rekreacji i wypoczynku. Trasa dodatkowo jest wyposażona w proste instalacje treningowe, takie jak m.in. równoważnia zygzak, drabinka skośna, poręcze, ławeczka i wiele innych. Korzystanie z trasy zdrowia jest bezpłatne. Trasy są przeznaczone do użytku publicznego i korzystać z nich mogą wszyscy.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *