Rowerem do Puszczy

mapa2Wspólnie z Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej w Walerianach, która jest Organizatorem akcji, realizujemy inicjatywę zbudowania ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 719 na odcinku Żyrardów – Kamion.

Inicjatywa dotyczy uwzględnienia w budżecie województwa mazowieckiego na rok 2015 środków na budowę – wzdłuż remontowanej drogi wojewódzkiej – ścieżki rowerowej lub chodnika z pasem dla rowerów pomiędzy miejscowościami Żyrardów – Waleriany – Puszcza Mariańska – Kamion. Potrzeba zbudowania ścieżki wynika z wielu czynników:

1) wysokiej ruchliwości zarówno pojazdów osobowych, ciężarowych, jak i rowerzystów. Brak ścieżki rowerowej, a nawet poboczy niezwykle utrudnia jazdę na rowerze na tym ruchliwym odcinku i stwarza wiele niebezpiecznych sytuacji drogowych. Dodatkowo istniejący stan nawierzchni jezdni pozostawia wiele do życzenia. W takich warunkach trudno mówić o jakimkolwiek komforcie jazdy.

2) Codziennie na trasie Żyrardów – Kamion do pracy lub szkoły (m.in. w Walerianach) dojeżdża wiele osób, w tym też dzieci niepełnoletnich, dla których jedynym środkiem lokomocji po okolicznych miejscowościach jest rower.

3) droga wojewódzka nr 719 na odcinku Żyrardów – Kamion położona jest w niezwykle malowniczym krajobrazie przez co jest odwiedzana przez wielu indywidualnych turystów i grupy zorganizowane, Odcinek drogi Żyrardów – Kamion znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Rezerwatu Puszcza Mariańska.

4) zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wyraźne rozdzielenie jezdni dla samochodów osobowych i ciężarowych, a dla pieszych i rowerzystów, bowiem jak wynika z danych Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie na trasie Żyrardów – Kamion dochodzi bardzo często do licznych i niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Głównym naszym zadaniem jest zebranie jak największej listy poparcia dla powyżej akcji, podkreślając konieczność jej realizacji. Podpisy zbierane będą w:

  • w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie (od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, III piętro, kontakt z Jackiem Mitrowskim),
  • w sobotę 08 listopada 2014 w godz. 12-13 przed targowiskiem miejskim w Żyrardowie, w godz. 13-14 na placu Jana Pawła II,
  • niedzielę 09 listopada 2014 w godz. 11-13 na ulicach miasta podpisy poparcia pod wnioskiem zbierać będą harcerze Żyrardowskiego Hufca. Spotkać ich można będzie na ul. Okrzei przy wejściu na targowisko miejskie, na osiedlu Wschód w okolicach Kauflandu oraz na placu Jana Pawła II pod kościołem,
  • a także w lokalizacjach: Resursa ul.1 Maja 45, Jandar usługi poligraficzne ul. POW 6 vis a vis stacji PKP, ODK ul. Wittenberga 5 osiedle Żeromskiego, MDK ul. Moniuszki 15, Sklep spożywczy ul Reymonta 27 osada młyńska.

Podpisy zbierane są w gminie Puszcza Mar. oraz w Żyrardowie do dnia 14 listopada 2014 r. Zapraszamy do włączenia się w akcję!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *