6. Cykliczna Żyrafa – Browar Bednary

W dniu 10 sierpnia (tj. niedziela) Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. zorganizowało rajd rowerowy pt. „Cykliczna Żyr.A.F.A.”. Była to już szósta edycja serii, która została zapoczątkowana w 2013 roku. Rajd w swojej idei był otwarty na każdego, bezpłatny i jedynie od samych uczestników zależało czy czują się na siłach, by pokonać długi i całodzienny rajd rowerowy. 6 edycja rajdu została zaplanowana na ok. 75 km, a głównym punktem docelowym było zwiedzanie Browaru Bednary w powiecie łowickim. Ponadto trasa miała wieść m.in. przez miejscowości Czerwona Niwa, Wikcinek, Nowe Kęszyce, Nieborów, Bolimów, Franciszków oraz przez Bolimowski Park Krajobrazowy.

Zbiórka zorganizowana została na godz. 10:00 pod torem kolarskim znajdującym się w Żyrardowie. Na start przyjechały 32 osoby, wpływ na niezłą frekwencję miała zapewne pogoda, która tego dnia bardzo dopisywała. Po wypełnieniu wszystkich formalności i wyjaśnieniu wszelkich kwestii związanych z naszą wycieczką, można było ruszyć w drogę.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Pierwsza część trasy wiodła przez Działki, Sokule, Starowiskitki, a dalej przez Wolę Miedniewską. Była to część bardzo spokojnej i przyjemnej jazdy, podczas której nie przytrafiły się żadne problemy. Były to okolice dobrze znane dużej części uczestników. Po przejechaniu ok. 16 kilometrów dojechaliśmy do miejscowości Czerwona Niwa, gdzie przy lokalnym sklepie nastąpił nasz pierwszy postój. W tym momencie można było uzupełnić zapasy jedzenia i picia. Po kilkuminutowej przerwie i odpoczynku cały peleton pojechał dalej.

W tym miejscu mieliśmy informację, iż 4 osoby spóźniły się na zbiórkę w Żyrardowie i jadą w naszą stronę. Na pomoc im wyruszył jeden z naszych uczestników – Jarek, który został i przejął ich w okolicach Czerwonej Niwy. Różnica była jednak między nami bardzo duża, stąd wspólnie uzgodniliśmy iż – aby nie opóźniać całego peletonu – jedziemy osobno i spotkamy się już w Bednarach. Trasa wiodła przez miejscowości Kurdwanów, Wikcinek (tutaj dołączyło 6 osób z Sochaczewa), Nowa Sucha, Nowe Kęszyce. W tym miejscu peleton prowadził Michał, a tyły zabezpieczał Jacek. Tempo jazdy zaczęło się lekko zwiększać, co jednak wynikało dość naturalnie. Do Bednar dojechaliśmy w bardzo sprawnym tempie (jak na rajd). Dojazd do Browaru liczący ok. 38 km zajął nam niecałe 3 godziny. Jarek wraz z grupą osób wcześniej spóźnionych dojechali kilkanaście minut później.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Browar Bednary to było miejsce na najdłuższy postój. W tym miejscu można było zakupić piwo z opcją wynosu, a raczej wywiezienia do domu 😉 Był czas na odpoczynek, regenerację i wspólne rozmowy. Właściciel Browaru oprowadził nas po swoim terenie i opowiedział m.in. o tym jak powstaje piwo, oraz jak powstał jego browar. Rozmowa była bardzo ciekawa, a właściciel bardzo sumiennie odpowiadał na wszystkie nasze pytania.

Po okresie długiego wypoczynku przyszedł czas na dalszą jazdę na rowerze. Droga powrotna prowadziła przez Julianów i Nieborów, a dalej przez Bolimów, gdzie przy miejscowym zalewie zrobiliśmy sobie małą przerwę, a co nie którzy wykorzystali ten czas na kąpiel w wodzie, która podobno była bardzo ciepła 🙂 Z zalewu skierowaliśmy się do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zaczęły się pierwsze duże problemy. W kole Michała pękła dętka. Dzięki pomocy Marcina i wspólnie wykonanej pracy, problem udało się szybko wyeliminować, a dzięki znajomości puszczy w krótkim czasie udało się dogonić peleton, a nawet wyjechać przed niego 🙂

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Przejazd przez Bolimowski Park Krajobrazowy był niezwykle urokliwy, a jednocześnie wymagający, bowiem grupa rozciągnęło się znacząco. Dalsza część trasy wiodła przez Smolarnię, Franciszków, Antoniew, Sokule i przez Działki do Żyrardowa. Na metę rajdu peleton dojechał po godz. 18-tej. Łącznie w rajdzie wzięły udział 42 osoby. Dystans przejechany tego dnia, był lekko większy od zaplanowanego i wynosił ok 85 km. Różnica powstała w wyniku delikatnych zmian trasy, na prośbę samych uczestników. Chodziło o zalew : )

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, było naprawdę super i zapraszamy na nasze następne wydarzenia.

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *