PZU Trasa Zdrowia w Żyrardowie

Do grona miast posiadających trasę zdrowia już niedługo dołączy Żyrardów. Nasze miasto, w osobie Urzędu Miasta, włączyło się w ogólnopolski projekt PZU i przystąpiło do edycji w 2015 roku. Po złożeniu aplikacji, Żyrardów został wytypowany do grona 35 miast-kandydatów objętych ostatnią fazą konkursu. W wyniku wielu opinii, konsultacji społecznych oraz dzięki prowadzonym działaniom promocyjnym (m.in. piknik promujący PZU Trasę Zdrowia) Żyrardów został wybrany przez komisję konkursową do grona 30 tegorocznych beneficjentów!

Co więcej, nasze Stowarzyszenie zostało wybrane operatorem przyszłego żyrardowskiego kompleksu, a to znaczy że będziemy odpowiedzialni za przygotowanie i prowadzenie dla mieszkańców Żyrardowa działań rekreacyjno-wypoczynkowych na obszarze trasy zdrowia.

Czym właściwie są PZU Trasy Zdrowia?

PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks rekreacyjno-sportowy, którego centralnym elementem jest oznakowana i zabezpieczona ścieżka służąca do wszelakich form rekreacji i wypoczynku. Trasa dodatkowo jest wyposażona w proste instalacje treningowe, takie jak m.in. równoważnia zygzak, drabinka skośna, poręcze, ławeczka i wiele innych. Korzystanie z trasy zdrowia jest bezpłatne. Trasy są przeznaczone do użytku publicznego i korzystać z nich będą mogli wszyscy. Oto przykładowe zdjęcia trasy zdrowia z innego miasta:

Gdzie i kiedy powstanie żyrardowska trasa zdrowia?

PZU Trasa Zdrowia powstanie w Parku Procnera przy zbiegu ulic Ogińskiego i Procnera we wschodniej części miasta. Jest to obszar leśno-parkowy, idealny do tego typu zagospodarowania. Trasa będzie miała długość 2 km, wzdłuż której zlokalizowanych będzie 10 różnych przyrządów do ćwiczeń. Uruchomienie PZU Trasy Zdrowia w Żyrardowie planowane jest na wrzesień br.

16

Przebieg PZU Trasy Zdrowia w Żyrardowie

Co będzie się działo na Trasie Zdrowia w Żyrardowie?

Na żyrardowskiej trasie zdrowia, już od września, tj. od początku jej otwarcia, będziemy prowadzili różnego rodzaju zajęcia, z których duża część będzie miała charakter stały. Oferta sportowo-rekreacyjna kompleksu będzie bardzo bogata i dostosowana do szerokiego spectrum odbiorców. Już teraz planujemy organizacje na obszarze PZU Trasy Zdrowia m.in.

  • treningów biegowych,
  • zajęć nordic-walking,
  • zajęć cross-fit,
  • warsztatów z samoobrony i sztuk walki,
  • zajęć z jogi,
  • biegów narciarskich
  • i wielu innych inicjatyw.

Będzie się działo dużo dobrego, więc już teraz zapraszamy od września br. na trasę zdrowia w Żyrardowie!

12

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *