Bieg Tropem Wilczym 2017 – Podsumowanie

W tym roku już po raz trzeci zorganizowaliśmy w Żyrardowie Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg odbył się 26 lutego, jak zwykle była to niedziela poprzedzająca narodowy dzień Żołnierzy Wyklętych, przypadający na 1 marca. Bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu, w ramach którego Fundacja Wolność i Demokracja już od 5 lat umacnia pamięć o Niezłomnych poprzez bieganie.

W przygotowaniu biegu w Żyrardowie nieocenione okazało się wsparcie: Urzędu Miasta Żyrardowa, Centrum Kultury w Żyrardowie, Loft Studio, Aqua Żyrardów, TCL Żyrardów, Radio Victoria, Sante, Active Sport, Go On Nutrition i Surge Polonia.

Z racji, że była to już trzecia edycja biegu, mieliśmy jako organizator spory bagaż doświadczenia. W takim przypadku ma to bardzo duże znaczenie. Przygotowanie biegu na najwyższym poziomie wymagało od nas wiele pracy i czasu, pierwszymi sprawami należało się już zająć kilka miesięcy przed biegiem. W tegorocznej edycji nie zmieniliśmy dystansów: znów uczestnicy mieli do wyboru bieg na 5 km oraz na 1963 metry. Zwiększyliśmy za to limit uczestników do 300 osób.

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Punktem kulminacyjnym był oczywiście weekend. W sobotę przygotowaliśmy biuro zawodów oraz pakiety startowe tak aby od godz. 16 móc zacząć je wydawać uczestnikom biegu głównego. W niedzielę biuro zawodów ruszyło od godz. 11-tej, a więc dalsza część wydawania pakietów, rejestracja na bieg pamięci oraz dopinanie ostatnich spraw przed rozpoczęciem zawodów.

Jako pierwszy o godz. 14:00 wystartował bieg pamięci. Wzięło w nim udział 88 osób, pomimo nie zachęcającej pogody. Tego dnia było deszczowo i wietrznie. Trasa tego biegu prowadziła ulicami zabytkowej osady fabrycznej. Na sprinterskim dystansie 1963 metrów najszybszy okazał się Adam Ząbczyński z Sochaczewa, podium uzupełnili żyrardowianie: drugi na mecie Krzysztof Bajurski, trzeci Szymon Bielecki.

Tropem Wilczym Żyrardów

Zwycięzcy biegu pamięci na 1963 metry

Po zakończeniu biegu pamięci rozpoczęła się rozgrzewka przed biegiem głównym, którą przeprowadziła ekipa centrum treningowego Loft Studio. O godz. 14:30 rozpoczął się bieg, na czele którego stanęła rekordowa liczba 192 uczestników. Trasa biegu stanowiła pętlę po Żyrardowie, zahaczającą m.in. o zabytkowe centrum miasta, Aleję Partyzantów, ulicę Bohaterów Warszawy, Park Procnera oraz ul. Mireckiego. Idea biegu, oprócz żyrardowian, przyciągnęła również wielu chętnych z miast sąsiadujących, należy tutaj wymienić duże grupy z Sochaczewa, Skierniewic, Grodziska Mazowieckiego, Mszczonowa. Najszybciej dystans 5 km pokonał Michał Pawłowski z Teresina, drugie miejsce zajął Radosław Sikora – Sochaczew, trzecie miejsce zajął Rafał Pająk reprezentujący Łyszkowice. Wśród kobiet najszybsza okazała się żyrardowianka Dominika Sosnowska, druga na metę przybiegła Monika Glonek-Sikora, podium wśród kobiet uzupełniła, trzecia tego dnia Natalia Anioł (ZOBACZ PEŁNE WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO).

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

W uroczystym zakończeniu imprezy zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez partnerów imprezy. Dodatkowo wyróżniony został najszybszy żyrardowianin, którym był Jacek Rubikowski. Statuetkę dla najstarszego uczestnika III edycji biegu otrzymał Jan Kocimski z Sochaczewa. Po rozdaniu nagród dla zwycięzców, przyszedł czas na losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu, w tym przypadku osoby mające szczęście w losowaniu miały okazję zdobyć: telewizor LED 48 cali, 3 karnety na basen Aqua Żyrardów, wejściówki do Loft Studio oraz książki o tematyce bohaterskich czynów Żołnierzy Niezłomnych.

Tropem Wilczym Żyrardów

Zwycięzcy biegu głównego (5 km) w kat. Open

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Podium biegu głównego (5 km) w kategorii kobiet

Bieg Tropem Wilczym Żyrardów

Najstarszy uczestnik biegu głównego (5 km) – Jan Kocimski

Trzecia edycja biegu okazała się rekordowa pod względem frekwencji, co nas bardzo cieszy. Impreza pomimo niesprzyjającej pogody okazała się bardzo udana i zyskała pozytywne opinie wśród uczestników. To napełnia nas kolejną dawką energii i motywacją do dalszej pracy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i biorącym udział w przygotowaniu biegu, a także wolontariuszom, harcerzom, żołnierzom z Bielic oraz wszystkim partnerom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w Żyrardowie na kolejnej, już czwartej edycji biegu 🙂

Pozdrawiamy, Żyrardowscy Amatorzy Fizycznej Aktywności.

Zobacz multimedia:

Galeria zdjęć – bieg główny

Galeria zdjęć – bieg pamięci

Galeria zdjęć – mix 1

Galeria zdjęć -mix 2

Videorelacja z zawodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *