Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018

Zapraszamy na czwarty w Żyrardowie bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się 4 marca 2018. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności.

Zobacz: wyniki biegu głównego | wyniki biegu pamięci | Podsumowanie

Tropem Wilczym Żyrardów 2018

W Żyrardowie, w ramach projektu, proponujemy do wyboru dwa dystanse: Bieg główny na 5 km oraz Bieg pamięci na odcinku 1963 metrów. Żyrardowski bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Ogólnopolskim organizatorem imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja.

Honorowy Patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Żyrardowa Pan Wojciech Jasiński.


Pobierz:

Regulamin biegu

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego do udziału w biegu osoby niepełnoletniej


ZAPISY NA BIEG GŁÓWNY (dystans 5 km):

1) >>> ZAPISZ SIĘ NA BIEG 5 KM <<< | Zobacz listę uczestników

2) Wpłać opłatę startową w wysokości 30 zł (trzydzieści złotych) płatne w terminie 3 dni od dokonania rejestracji.

Po dokonaniu zgłoszenia, system przekierowuje na stronę Dotpay przez którą należy dokonać opłaty startowej. Płatności można dokonać również po zalogowaniu w serwisie www.zapisy.inessport.pl – zakładka moje konto – płatności. Opłaty startowe następują on-line jako finalizacja zgłoszenia uczestnictwa.

Limit na bieg 5 km wynosi 200 osób. W biegu mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu imprezy ukończyły 16 lat.


ZAPISY NA BIEG PAMIĘCI (dystans 1963 m):

1) Zapisy w dniu biegu (4 marca) w Biurze Zawodów w godz. 11:00-13:45.

2) Uiszczenie opłaty w kwocie 5 zł (pięć złotych).

Limit uczestników na Bieg Pamięci to 80 osób. O dostaniu się na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Dystans 1963 metrów jest odwołaniem do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.


PROGRAM IMPREZY

W dniu 3 marca (sobota) wydawanie pakietów startowych na bieg główny (5 km) w godzinach 16:00-19:00.

W dniu 4 marca (niedziela):

  • 11:00-13:45 Wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów (zarówno na bieg główny 5 km i na bieg pamięci 1963 m.),
  • 14:00 Start biegu pamięci na 1963 m,
  • 14:30 Start biegu głównego na 5 km,
  • 15:20 Uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie pucharów i losowanie nagród.

BIURO ZAWODÓW

Biuro będzie zlokalizowane w budynku Centrum Kultury w Żyrardowie (zobacz lokalizację na mapie), mieszczącego się na Placu Jana Pawła II. Do dyspozycji uczestników obydwu biegów będą szatnie oraz toalety wewnątrz budynku.

Pakiety startowe będą zawierały m.in. koszulki przedstawiające wybranych Żołnierzy Wyklętych. W pakiecie znajdą Państwo również numery startowe oraz chipy wpisane do buta. Pakiety będą wydawane wyłącznie w godzinach pracy Biura Zawodów.

koszulka


TRASY

W ramach wydarzenia odbędą się dwa biegi: na 1963 metry oraz na 5 km.

Start obu biegów odbędzie się na ulicy Narutowicza, na wysokości Placu Jana Pawła II oraz kościoła parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia, tj. w bezpośredniej bliskości Biura Zawodów. Trasy nie posiadają atestu PZLA. Prowadzą po obszarze miasta Żyrardowa głównie po utwardzonych ulicach. Trasy będą prawidłowo oznaczone i zabezpieczone przed ruchem drogowym.


Uwaga! Poszukujemy Wolontariuszy do pomocy przy przeprowadzeniu imprezy oraz fotografów do robienia zdjęć podczas biegu. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Michałem Krukiem (tel. 692-718-733; e-mail: kruk.m94@gmail.com).


PARTNERZY IMPREZY

Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym. Weź udział w żyrardowskim Biegu Tropem Wilczym!

tropem wilczym2016