13. Cykliczna Żyrafa – Nieborów i Arkadia

W minioną niedzielę (24 kwietnia) zorganizowaliśmy kolejną wycieczkę rowerową z serii Cykliczna Żyrafa. Partnerował nam, jak zwykle Klub Turystyki Rowerowej Tandem Mszczonów. Tym razem celem naszej kameralnej wyprawy było odwiedzenie malowniczych parków Nieborowa i Arkadii.

Na zbiórce o godz. 9:00 w Żyrardowie pojawiło się 15 osób. Oprócz mieszkańców Żyrardowa i Mszczonowa, byli również przedstawiciele Radziejowic i Skierniewic. Rano niebo było zachmurzone i wiał mocny wiatr, nie były to warunki idealne, pomimo tego na starcie pojawiło się całkiem spore grono rowerowych miłośników.

Uczestnicy 9. Cyklicznej Żyrafy na starcie!

Pierwszy fragment naszej wycieczki prowadził przez Działki, Sokule, Antoniew i dalej w głąb Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Fragment leśny był niezwykle urokliwy, w oczy rzucała się pięknie kwitnąca roślinność i wszechobecny obraz wiosny. Minęliśmy leśny cmentarz Joachimów-Mogiły i dalej kierowaliśmy się w stronę Bolimowa. Tutaj zrobiliśmy dłuższy postój, był czas na relaks i uzupełnienie prowiantu na dalszą część wycieczki. Tutaj też dołączył do nas kolega z Sochaczewa, Mietek. Po przerwie ruszyliśmy dalej w drogę. Z każdą godziną chmury coraz bardziej rzedły, co nas bardzo cieszyło. Na dworze robiło się cieplej i przyjemniej. Gdyby jeszcze nie ten silny zimny wiatr, no ale nie można mieć wszystkiego.

Do Nieborowa dotarliśmy ok. godz. 12-tej. Chętni weszli na teren parku i zaczęło się zwiedzanie. Ogród parkowy zrobił na nas dobre wrażenie, choć w zgodnej opinii widzieliśmy już ładniejsze. Zanim dojechaliśmy do naszego kolejnego celu (Arkadia) zatrzymaliśmy się w Oberży pod Złotym Prosiakiem. Miejsce fantastyczne i niezwykle klimatyczne. Menu dla klientów obszerne, tak więc każdy znalazł coś dla siebie. Najedzeni ruszyliśmy dalej w drogę. Minęliśmy Zygmuntów, Mysłaków i dojechaliśmy okrężną drogą do Arkadii. Był to drugi punkt naszej wycieczki. Zwiedziliśmy tam alejki parkowe, zabytki, budynki, no i oczywiście zabytkowy akwedukt – symbol całej Arkadii. Park okazał się niezwykle malowniczy, sympatyczny i godny polecenia. W naszym osobistym porównaniu obu parków, lepsze wrażenie wywarła na nas Arkadia.

W trakcie wycieczki pojawił się pomysł, aby ponad programowo zaliczyć jeszcze pobliskie Bednary. Wszyscy wyrazili zgodę. Punktem docelowym w Bednarach był oczywiście lokalny Browar, gdzie urządziliśmy sobie dłuższą chwilę odpoczynku. O godz. 16-tej ruszyliśmy w drogę do Żyrardowa. Podążaliśmy trasą przez Karolew, Sokołów i Bolimów. Teraz mieliśmy wiatr w plecy, dzięki czemu jechało się lekko, przyjemnie i szybko. W Bolimowie rozstaliśmy się z towarzyszami z Sochaczewa, Skierniewic i Mszczonowa. W grupie już wyłącznie żyrardowskiej ruszyliśmy w dalszą drogę m.in. przez Kolonię Bolimowską, Wolę Szydłowiecką, Miedniewice i Sokule.

Do Żyrardowa dojechaliśmy ok. godz. 18-tej. Łącznie pokonaliśmy 85 km i zwiedziliśmy kilka naprawdę interesujących miejsc. Był to udany i aktywny dzień. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólną jazdę.

Do zobaczenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *