V Bieg Chełmońskiego

Bieg Chełmońskiego Żyrafa Żyrardów

V Bieg Chełmońskiego – 26 sierpnia 2018 r.

W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie bieg główny na dystansie 10 km oraz bieg rodzinny na dystansie 1 km.

Celem biegu jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Powiatu Żyrardowskiego i Gminy Radziejowice, promocja twórczości wybitnego polskiego malarza Józefa Chełmońskiego oraz podkreślanie jego związków z Ziemią Radziejowicką oraz integracja lokalnej społeczności.

Patronat nad biegiem objął Starosta Powiatu Żyrardowskiego Pan Wojciech Szustakiewicz. Miejscem biegu są malowniczo położone Radziejowice w powiecie żyrardowskim (zobacz na mapie).

Pobierz: Regulamin V edycji Biegu Chełmońskiego


ZAPISY NA BIEG GŁÓWNY (dystans 10 km) -> ZAPISZ SIĘ

ZOBACZ LISTĘ STARTOWĄ

Opłata startowa od każdego uczestnika wynosi: do dnia 31 lipca 2018 – 40 zł, od 1 do 24 sierpnia 2018 – 50 zł. W dniu zawodów (w przypadku wolnych miejsc) 50 zł. Limit uczestników wynosi 200 osób. W biegu głównym rozgrywanym na dystansie 10 kilometrów prawo startu mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do dnia 26 sierpnia 2018 roku ukończą 16 lat.

Trasa biegu głównego przebiega przez teren Gminy Radziejowice, drogami o nawierzchni asfaltowej i gruntowej/leśnej. W trakcie biegu głównego należy biec prawą stroną jezdni, przy jej prawej krawędzi. Zabronione jest przekraczanie osi jezdni, tym bardziej wkraczanie na lewą stronę jezdni. O elektroniczny zapis czasu każdego uczestnika zadba firma InesSport.

Bieg Chełmońskiego Żyrafa Żyrardów


ZAPISY NA BIEG RODZINNY (dystans 1 km):

Zapisy odbywać się będą w dniu imprezy, w Biurze Zawodów w godzinach jego otwarcia. Opłata startowa wynosi 5 zł od uczestnika i jest płatna w dniu zapisów.

Limit uczestników na Bieg rodzinny wynosi 70 osób. O dostaniu się na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. W biegu biorą udział co najmniej dwuosobowe drużyny, w skład których wchodzą osoby dorosłe i dziecko. Członkowie drużyn nie muszą być ze sobą spokrewnieni.

Trasa biegu prowadzi przez zabytkowy obszar parkowo-pałacowy w Radziejowicach.

Bieg Chełmońskiego Żyrafa Żyrardów


PROGRAM IMPREZY

W dniu 25 sierpnia (sobota) wydawanie pakietów startowych na bieg główny (10 km) w godzinach 15:00-19:00.

W dniu 26 sierpnia (niedziela):

  • 8:00-9:20 Wydawanie pakietów w Biurze Zawodów (zarówno na bieg główny 10 km i Bieg rodzinny 1 km),
  • 9:30 Start biegu rodzinnego na 1 km,
  • 10:00 Start biegu głównego na 10 km,
  • 13:00 Uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie pucharów i losowanie nagród.

BIURO ZAWODÓW

Biuro będzie się mieściło w Gimnazjum im. E. hr Krasińskiego w Radziejowicach przy ul. Kubickiego 3a, (zobacz lokalizację biura na Google Maps). Do dyspozycji uczestników biegu będą szatnie, toalety i depozyt.

2gimnazjumwrazdiejowicach1


 PARTNERZY