W pogoni za szarlotką

W dniu 14 września członkowie Stowarzyszenia ŻyrAFA Żyrardów wzięli udział w rajdzie rowerowym pt. „W pogoni za szarlotką”, którego organizatorem był Kompleks Basenów Termalnych – Termy Mszczonów. Tematem przewodnim tej imprezy były jabłka i wszelkie wyroby pochodzące z tego owocu. Mszczonowski rajd rowerowy został zorganizowany na zasadzie rajdu na orientację, w którym to sami uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć trasę i zaliczyć poszczególne punkty kontrolne, wyznaczone przez organizatora. Wymagało to dobrej znajomości terenu oraz umiejętności czytania map i odnajdywania właściwej trasy. Szacowany dystans całej trasy miał wynieść ok. 46 km.

Start rajdu odbył się po godz. 10-tej. Wyselekcjonowane grupy rowerzystów ruszały w trasę w przerwach ok. 8-10 minutowych, tak aby każda z grup jechała samodzielnie. Członkowie Stowarzyszenia ŻyrAFA Żyrardów ruszali na trasę jako ostatni, co wcale nie było takim złym rozwiązaniem. Już na 2 punkcie kontrolnym rowerzyści z Żyrardowa dogonili 3 z 8 wcześniejszych grup, co w efekcie spowodowało spore przegrupowanie wśród rowerzystów. Znajdywanie kolejnych punktów i pokonywanie następnych kilometrów wymagało dobrej znajomości terenu i rodziło pewne trudności, jednakże wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor i nastrój. Trasa rajdu wiodła m.in. przez miejscowości Zbiroża, Bolesławek, Żabia Wola, Żelechów, Ojrzanów i Skuły, gdzie rajd zawitał na regionalny piknik, na którym można było zregenerować swoje siły i skosztować różnych lokalnych wyrobów i specjałów, to właśnie tutaj dogoniliśmy szarlotkę, która była pyszna!

Zakończenie rajdu wyznaczone zostało przy stawie Św. Anny, gdzie organizatorzy zapewnili ognisko. W tym miejscu odbyło się również losowanie nagród, wśród osób które zaliczyły wszystkie punkty kontrolne na trasie. W rajdzie wzięło udział ok. 90 osób, w tym kilku przedstawicieli Stowarzyszenia ŻyrAFA i mieszkańców Żyrardowa, którzy tego dnia pokonali po ok. 85 km. Mszczonowski rajd obfitował w wiele pozytywnych przygód i okazał się trafionym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *