Żyr.A.F.A. na BMW Półmaratonie Praskim

W drugiej edycji BMW Półmaratonu Praskiego, który odbył się 30 sierpnia 2015 r., wzięło udział 5 członków naszego Stowarzyszenia. W gronie blisko 6 tyś. biegaczy, którzy stanęli na starcie niedzielnego biegu znaleźli się „żyrafianie”: Łukasz Orzeszyna, Paweł Łęcki, Marcin Obłękowski, Jacek Mitrowski oraz Waldemar Matysiak.

Bieg wystartował o godz. 8:45. Frekwencja dopisała. Pomimo, że jest to dopiero druga edycja tego półmaratonu to można śmiało stwierdzić, że stał się popularny i wpisał się na stałe do kalendarza biegowego. Widać, że impreza się rozwija i wygląda coraz lepiej pod względem organizacyjnym Trasa prowadziła wyłącznie po prawobrzeżnej części Warszawy. Start zlokalizowany został w Alei Zielenieckiej, następnie trasa wiodła przez m.in. okolice Pragi, Saskiej Kępy i Gocławia. Meta umiejscowiona została w Parku Skaryszewskim, gdzie również znajdowało się całe miasteczko biegowe. Tego dnia było gorąco i duszno, co dawało się mocno we znaki uczestnikom, ale grupy dopingujące – śpiewające i grające na bębnach dodawały animuszu.

Najszybciej trasę 21,097 km pokonał Marcin Chabowski ze świetnym czasem 1:03:52. A wśród kobiet zwyciężyła kenijka Gladys Jerotich Cheboi z wynikiem 1:15:52. W gronie naszych biegaczy najszybszy okazał się Paweł Łęcki. Cała piątka biegaczy Żyrafy ukończyła półmaraton z bardzo dobrymi czasami, przy czym dla Marcina i Łukasza był to debiut na takim dystansie. Serdecznie gratulujemy wyników, zarówno naszym biegaczom, jak i wszystkim którzy minęli metę II BMW Półmaratonu Praskiego, a najbardziej debiutantom!

Warto też dodać, że w klasyfikacji drużynowej Żyr.A.F.A. Żyrardów zajęła 52 miejsce na łącznie 102 sklasyfikowane drużyny. Wynik bardzo dobry.

Łącznie zawody ukończyło 5861 uczestników. Szczegółowe czasy naszych zawodników:

Łęcki Paweł – 1:35:06 (420 miejsce w klasyfikacji generalnej)
Mitrowski Jacek – 1:41:25 (869 msc.)
Matysiak Waldemar – 1:53:40 (2186 msc.)
Obłękowski Marcin – 1:53:41 (2187 msc.)
Orzeszyna Łukasz – 2:01:51 (3237 msc.)